Siksikö autoit alussa että voit työnantajalle juoruta että joiduit auttamaan että ne sitten laittavat pois. Oletko nyt tyytyväinen?
Tyytyväinen oletko
Anonyymi
11126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
En edes tarvinnut apuasi itse tyrkytit.
Tää on just tätä suomalaista kusipäisyyttä ja kataluutta. Autetaan jotta saadaan toisen heikkoudet selville.
Olisin halunnut olla sen kokoajan ajan minkä se olisi kestänyt niin siellä.
Tunti annettiin toisen asian opetteluun ja siirrettiin toiseen paikkaan. Siinä kohdassa ei edes näytetty miten ne tehdään vaan itse piti miettiä oikea ote. Mielestäni ei ole oikein ja työvaiheet muutenkin olisi useammasti pitänyt näyttää.
Toisessa työ kohdassa tuli virhe minkä kylläkin työnantajan nähden korjasin mutta siitä huolimatta laittoivat minut pois.
Mikä koulutustausta sinulla?
Ihme kysymys. Sinne pääsee oli koulutusta tai ei.
mitähän aloituksessa koetetaan varsin sekavalla suomenkielellä kertoa lukijalle. Lausehan on tolkuton.
Jos et aloitusta ymmärrä on omassa järessäsi vikaa. :)
Joillakin on tapana puhua ja kirjoittaa sanajärjestys väärinpäin. Tietysti, siitä tunnistaa myös henkilön.
omasta järjestän tai edes älykkyydestäni tuskin on kysymyskään. Voihan aloittaja tarinansa kertoaa ihan asiallisestikin. Pallo on toki hänellä. Liian fiksua ja arvoituksia esittämällä harvoin saa asioita paremmaksi. Sitä jää hierarkian pohjalle. Kokeillaan avautuuko se järki.
There once was a pear
Who had fluffy hair
He liked to roll
So was put in a bowl!
And that was a scare!
Puran tuntemuksiani sitä varten keskustelu palsta on.
Aloitus on asiallinen.