Eipä ole viiteen vuoteen tällä palstalla käynyt. Eikö siellä ole mikään mennyt eteenpäin, samaa purnausta ja valitusta kaikesta mahdolilsesta?
Voi että minua harmittaa etten tänä keväänä, enkä viime keväänäkään sinne päässyt, pilkille kaipaa, hiihtelemään ja Jussalle turisemaan. Tänä aamuna piti ihan lukea netistä sanomat ja sitten täältä se mitä ei siinä julkassa.
On vähän toivoton olo, miten tet jaksatta turhasta kitistä? Siellä kaikki on sukulaisia keskenään jotaki kautta ja ne eteläläiset jokka sinne on tullu, ei net varmasti teiltä leipää vie, päinvastoin. Että heittäkää höpöttämästä ja miettikää ketä äänestättä, se on se teiän keino vaikuttaa kunnan asioihin.
Sus siunakhoon
9
137
Vastaukset
- Anonyymi
Helppo kommentoijja muualta , kun ei tiedä todellisuutta . Ei ihmiset sekuvain turhaa huutele ja ole huolissaan .
- Anonyymi
No ainakin tuo sinun kirjoitus on yhtä valitusta ensi sanasta viimeiseen, joten jos jatkat tuolla niin eihän se mikään muutu.
- Anonyymi
Mitä v.. se sinulle kuuluu mitä täällä kirjoitellaan.Ei tarvitse lukea.
- Anonyymi
Jaa että Hettalainen päätti avautua.. Heh
- Anonyymi
Olen seuranu synnyinkuntani elämää ja toivon että pääsen sinne ja saisin lapset pikkuryhmiin kouluun. Mummi kertoi myös että hyvin saa vanhuspalvelut kotia. Älkää hyvät lappalaiset vailittako siellä. Tulkaapa tänne etelään muutamaksi vuodeksi niin menettä maitojunalla takasi tunturiin.
- Anonyymi
Ei sunkhan kukhan etehlän muuta .
- Anonyymi
Minäpä muutan kohta takasin keskeiseen Suomeen. Jääkää te valittajat omaan tyhjyyteenne.
- Anonyymi
Mahtuisko muuttokuormaan nuita johtajia ?
- Anonyymi
Murthesta päätellen asut kunnassa. Olipa taas yritys 😅
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 644365
- 1053485
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj373150Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262608- 452307
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan52079- 221984
- 1921870
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3951542Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91398