https://www.stara.fi/2021/05/09/mies-korvasi-polkupyoran-renkaat-sirkkelinterilla-ajeli-niilla-jaata-pitkin/?utm_source=suomi24.fi&utm_medium=recommendation_widget
Kuka tohtis lähteen ajeleen moisilla sirkkelirenkailla peilijäälle ja kaikenlisäksi ilman lokasuojia?
Kuka tohtis lähteen ajeleen moisilla sirkkelirenkailla peilijäälle ja kaikenlisäksi ilman lokasuojia?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miksi tekisi tuollaisen virityksen, kun nastat hoitaa saman asian?
Nastat on tarkoitettu lähinnä tuomaan mielenrauhaa, jääkelillä pidon saaminen on heikkoa myös nastalla. Kitkarenkaita on aina pidetty rengasvalmistajien mielestä liian raskaina lihasvoimin ajamiseen.
Eiköhän lähtökohtana ole ollut tehdä hauska tubepätkä. Laitoin pyörääni nastarenkaat 5 katselukertaa vs laitoin pyörääni sirkkeliterät rankaiksi kymmeniä miljoonia katseluita. Mitään järkeähän ei moisessa ole mutta sadepäivänä in ok viihdettä.
Noilla sirkkelinterillä kun ajaa asfaltilla lenkkiä... tai vaikka gravelia niin avot.