Miksi naiset valittaa aina miehestään että petti ja kohtelee huonosti kun naiset osaa niin hyvin valita sen komean miehen eli ei pidä olla mitään valittamista koska olette valinneet hyvin miehen.
Naiset on täydellisiä
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Naiset kuvittelee olevansa täydellisempiä kuin miehet vaan eivät ole.
2/3+Suomen+aikuisesta+väestöstä+on+juuri+nyt+parisuhteissa,+ja+95%+on+vähintään+joskus+ollut.+
Mielestäsi+siis+95%+Suomen+aikuisista+miehistä+on+komeita+pettäjiä+ja+huonosti+puolisoaan+kohtelevia?
Mä en oo koskaan valinnut erityisen komeaa miestä eli hmmm, siinä se on mennyt pieleen mun suhteet. Jatkossa keskityn vaan komeisiin, niin onnistuu ehkä paremmin.
Ensinnäkään naiset ei ina VALITA pettäjämiehestään koska suurimmalla osalla naisista on fiksu aviomies. Toiseksi me fiksut naiset tosiaan osaamme miehemme valita, emme valitse mitään renttua emmekä itseään täynnä olevia muka-komeita ukkoja vaan samanvertaisia kanssamme - fiksuja ja huomaavaisia. Sellaiset miehet valitsevat kaltaisiamme rotunaisia.
Empä tiedä, puolisoni on usein kehunut mua tyttökavereilleen, hyvä isä, hyvä puoliso jne. ja vielä piste i:n päälle, seksikin ollut kuulemma hyvää.
Eipä omissa ympyröissä kuule kenenkään puolisostaan valittavan. Pääasiassa ihmisillä on positiivista sanottavaa kumppanistaan. Ja useimmiten voi todeta, että kun ei kuulu mitään niin kuuluu hyvää = melkoisen vähän keskustellaan parisuhde- ja perheasioista ylipäätään.
Lienee sitten aloittajan tuttavapiirissä varsin suppealta elämänalalta ihmisiä, jos kaikki ovat onnistuneet valitsemaan itselleen vain huonoja kumppaneita joista sitten valittavat päivät pitkät.
Alkoholia ei pidä juoda koska silloin nainen tai mies pettää. Jos nainen saa surkeaa seksiä eli mies on surkea joka ei osaa naista hyväilla ja tyydyttää niin nainen hakee parempaa seksiä muualta.
Ei se noin mene. Kotona voi saada aivan täydellistä seksiä,muttakun omille teille(daariin) lähdetään tekee mieli vähän testailla oma viehätysvoimaa ja se tietty lähtee käsistä. Huomaat kuin kuumana muut käy,ja sekoat siinä kännihuumassa. Seuraavana päivänä vihaat itseäsi. Pariskunnat,menkää yhdessä. Älkää ottako riskejä mitä jatkossa kadutte. Mikään ei ole teidän tämänhetkistä parisuhdetta parempaa,kun vaan siihen sitooudutte ja panostatte. Se teille moninkertaisesti tulevaisuudessa siunaantuu.💗
Ei ole mitään oikeita. On ainoastaan kyky tehdä meistä OIKEITA. Panostaa. Mitä kylvää,sitä saa niittää.seksi vastaan rakkaus. Kumman valitsisit?
Mikko koivu petti ja pani jotain horoa. Nyt se joutuu maksamaan miljoonia ex vaimolleen. Miehet on sitten typeriä eivät osa pitää munaa housuissaan.