Kun joku kysyy seurusteletko niin ne hermostuu ja haluavat vaihtaa puheenaihetta. Sitten kun muut seurustelevat pussailee porukassa ja puhuvat seurustelustaan niin sinkku on hiljaa ja hymähtelee ja katselee muualle. On noloa olla yli 30 v sinkku.
Sinkut on aina hermona
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikilla ei ole kivaa. Ei sinkuilla ole kivaa muiden seurassa.
- Anonyymi
Palstan sinkut on ihan hermona koska eivät ole seurustelleet koskaan.
- Anonyymi
Kauniit naiset hermostuttaa.
- Anonyymi
Pussailee porukassa? Olen varattu enkä ole koskaan pussaillut porukassa, typerää käytöstä.
- Anonyymi
Kerran meinasin päästä vällyjen väliin. Housut oli jo kintuissa ja pippeli ylhäällä. Naista ei vain näkynyt missään.
>Simiti< - Anonyymi
Minkäpä sinkkuudelle voi, ei se aina ole oma valinta. Mä olen itse sanonut, ett ei ole tällä naamalla mahdollisuuksia ketään saada, eipä kukaan ole siihen mitään sanonut, eikä enempää kysellyt. Onko tuo parisuhde tavoittelemisen arvosta nykyään, kun tuntuu siltä, ett nykyään monet aviossa olevista harrastaa sivusuhteita, hommataan uus tilalle ennenkuin erotaan entisestä, eikö silloin ole sama olla menemättä naimisiin tai muuttamatta yhteen, kun kuitenkin rupeaa tekemään uutta mieli.
- Anonyymi
Noloa on jos on auton omistaja ja yli 24-vuotias mies.... itsekin olen kyllä auton omistaja mutta en ajele :D
- Anonyymi
Jos ei juo viinaa eikä käy baareissa niin ei voi tutustua naisiin eikä siksi voi seurustella naisten kanssa. Miehet on hermona koska eivät tapaa naisia ja raittiina niiltä aina kysytään mikset juonut viinaa niin olisit tavannut naisia nuorena baareissa.
T viinamies - Anonyymi
Aviomies on aivoton luuseri :D
Asia on näin, että jos jotkut alkaa kysymään kaikenlaista työpaikasta, opiskeluista, parisuhteesta yms. niin ne saatetaan kokea henkilökohtaisina asioina ja koetaan, että kysyjä on nyt ylittänyt jonkun rajan. Itse välillä koen näin. Toisekseen jotkut määrittelevät jopa ihmisarvon tällaisten asioiden perusteella. Että ihminen on arvokkaampi, jos on oikein korkeasti koulutettu ja iso palkka ja että on jo nuoresta asti ollut naimisissa ja jo kahden, kolmen tai neljän lapsen vanhempi. Joidenkin mielestä synnyttänyt nainen on arvokkaampi kuin ei synnyttänyt. Lääkäri arvokkaampi kuin kaupan myyjä tai putkimies. Omakotiasuja arvokkaampi kuin kerrostalossa asuja. Jne.
No, einpä oikein mielelläni tällaisten ihmisten kanssa istu samaan kahvipöytään.Tosin kuunnella voin tällaistenkin mielipiteitä, mutta en yleensä pidä niistä.
Ei ihmisarvoa voi mitata esim. sen perusteella missä työskentelee, onko joutunut työttömäksi, onko lapsia vai ei, kuinka monta lasta, onko parisuhteessa vai ei, minkälaisessa talossa asuu jne. Kyllä se ihmisarvo muodostuu ihan eri asioista ja lähtökohtaisesti jokaisella ihmisellä on ihmisarvo.
Ihmisten olisi myös hyvä olla vähän hienotunteisempia ja miettiä mitä toiselta kannattaa ensimmäisenä kysyä ja mitä ei. Mikä on esim. henkilökohtaista ja mikä sellaista, että siitä sopii keskustella. Valitettavasti välillä kuitenkin joiltain ihmisiltä puuttuu se muunlainen keskustelun taito kuin vain ns. henk.koht asioista keskustelu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613111Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433067- 422417
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa912037- 311893
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251759- 481606
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä831370- 391280
- 791110