Eduskunnassa persut vaan jaksaa hanata vastaa. Ihan turhaa, lapsellista käytöstä, jonka ainoa tarkoitus on saada mahdollisimman paljon mediahuomiota.
Eikö se pj. Hallavaara saa noita ruotuun? Ja samanlaisia näyttävät nuo paikalliset persutkin olevan, pelkkiä kiusantekijöitä
Eikö se pj. Hallavaara saa noita ruotuun? Ja samanlaisia näyttävät nuo paikalliset persutkin olevan, pelkkiä kiusantekijöitä
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kukahan se vastikään haki huomiota..ettei vain Kepu itte!
On tämä persuilta jo aika lapsellista touhua, varsinkin, kun se ei johda yhtä mihinkään. Koko ajan tivataan 'vastauksia'.. samaa asiaa toistetaan toistamisen perään.. Silkkaa jarruttamisen yritystä. Kokoontuis jo jokin valiokunta ja keskeyttäisi koko turhan jauhamisen. Paketti kun menee läpi jokatapauksessa. Miettikääpä seuraamuksia, jos Suomi tulisi ulkopuolelle jäämään..
Lapsellista on ja mediahuomiotakin kalastellaan.
Mediahuomiota he myös saavat ja sehän oli tarkoituskin
onhan nyt vaalit tulossa .
He saavat myös näyttävän äänimäärän vaaleissa kiitos mediahuomion.
Suomalaiset äänestävät tällaista porukkaa , joka pullikoi
joka välissä ja aiheuttaa kaplakkaa.
Hyvä Persut. Ainoat jotka ajattelette lastemme tulevaisuutta, myös köyhien lasten.
Kauhulla voi vain ajatella, jos tämä uusipersupuolue joskus hallitus- vastuussa tulee olemaan. Politiikka- osaaminen on aika suppeaa, kun kuuntelee esim tuota Ritva Elomaatakin..voi kauhistus.. Persuilla on vain muutamia edustajia, jotka ovat perillä asioista ja joita voisi ministereiksi edes ajatella.. Ihmisiä, joita päätöksen tekoon tuonne Arkadianmäelle valitaan, pitäisi aina ajatella, onko hänessä mahdollisesti jopa ministeriainesta. Mutta kun suomalaiset äänestävät yhä enemmän vain tuon pärstäkertoimen perusteella, joka on juuri se väärä tapa. Näitä siipikarjan naisjulkkiksia..voi hyvä tavaton..tämmösiä höpötyksiä meille valitaan Suomen asioista päättämään. Siellä vaaditaan järkeä, tietoa, taitoa ja osaamista! Ei eduskunta ole sirkus, hyvät äänestäjät.
Kiitos vaan, ulkomaillakin on huomattu millaisia juntteja täällä on vallan kahvassa. Se niistä investoinneista.
No ainakin, näinä korona-aikoina, saavatpahan ulkomaillakin jotain naurettavaa luettavakseen
Muuten taitaa olla PersuLounas-lauantai? Sinne vaan kysymään ovatko ylpeitä Suomen maineen pilaamisesta
Miksi Suomen tulee antaa "kehitysapua" Italialle, joka on kultavarannoltaan rikas maa Suomeen verrattuna ? USA:n osavaltiotkin vastaavat itse omista veloistaan.
Koskas Italialle Suomi on antanut tukea? EU taas voi antaa apua jäsenvaltioilleen kuten Amerikan Yhdysvallat, siis Y H D Y S.. joka koostuu 50 osavaltiosta, jotka eivät todellakaan vastaa itse veloistaan. Kysy joltakulta joka on asunut jenkeissä vuosikausia ja tuntee tilanteen
Mikä asiassa sylettää on suora valehtelu medialle. Kun persujen ryhmyriltä asiasta kysyttiin, niin naama persulukemilla valehteli, kuinka on tärkeää keskustella asiasta niin kauan, että kaikille edustajille selviää, mitä elvytyspaketti tarkoittaa. Sitä ennen oli juuri kerrottu, mitä se persujen monologit pitivät sisällään. Oli itse sorvattuja runoja, ja punahilkkasatuja, joten ei paketista mitään uutta selvinnyt kellekään.
Persut luultavasti ei kyllä tiedä paketista tuon taivaallista, ainoastaan ne laskelmat mitä sinne maksetaan ja saadaan. Eli persuja ei asia edes kiinnosta, kunhan käyttävät asiaa omiin poliittisiin tarkoituksiin. Kun siitä ei muuta selvitetä , niin se on juurikin populismin helmi, jolla kannatusta haetaan tietämättömiltä ihmisiltä.