Mahdotonta

Anonyymi

Mitenkä vaikea on toteuttaa monilla paikka kunnilla esimerkiksi korkeita 18-24 kerrosta kerrostalo, joissa olisi vähintään 40m2 asuntojen lisäksi hotelli ja muuta toimintaa? Jonkun kokoinen katettu lämmin kävelykatu ja tietysti etelään, pohjoiseen menevän tien vieressä tai osittain näkyvästi tien päällä?
Monessa kunnassa taitaa tuollaiset korkeat talot olla kielettyä rakentaa, ensin ehkä löytyy montaki jotka asian hyväksyisi. Sitten alkaisi selittelyä siitä miten se taakse peittyisi aurinko, minkä näkönen se pitäisi olla. Kunnilla pitäisi olla jonkinlainen avoin, näkyvä tomintasuunitelmat siitä mitä antavat rahakkaiden alueella rakentaa, toteuttaa? Ja sitten vielä se tonttipula, sellaista pulaa ei saisi sellaisilla alueilla olla jossa on paljon tilaa.
Kun tehdään asiat vaikeaksi toteuttaa niin sitten saa moniki kunta odotella alueensa kehittymistä, siinä voi käydä myös niin, että loputki lähtee muualle elämään?

3

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persujen hörhöpuheet eduskunnan jarrutuskeslustelussa ovat nyt todistaneet kaikille, että tuon haittapuolueen kanssa ei kukaan järkevä ihminen voi tehdä yhteistyötä. Luottamuspula on täydellinen. Ala-arvoinen teatteri halventaa kansanvaltaa.

      • Anonyymi

        Persut on typeriä.
        Typeriä,typeriä ja ajavat lähinnä Putinin agendaa.


    • Anonyymi

      Nyt jo jiesiössäkin silimäni muljahti heti aamusta.
      Joku uljas olento fillaroi- vaan ne ovat varmaa lähinnä niitä nailonkalsareita,jotka huvikseen sotkevat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      40
      5675
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      228
      4689
    3. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      45
      4593
    4. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      73
      4460
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      26
      4382
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      160
      3815
    7. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      96
      3222
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      23
      3085
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      27
      3072
    10. Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun

      Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill
      Apua aloittelijalle
      10
      2170
    Aihe