Älä ota koskaan metroseksuaalimiestä, äläkä naistakaan elämänkumppaniksi. Mikäli et ole valmis tekemään kodissanne, perheessänne kaikkea. Niin miesten, kuin naistenkin töitä. Sillä metroseksuaalit keskittyy vain huolehtimaan itsestään. He eivät ole kiinnostuneet muusta. Heidän aikansa ei riitä kotitöihin ym. vastaavaan. He käyvät ahkerasti vain, kuntosalilla, lenkillä, parturissa, mani ja pedikyyrissä, kasvohoidossa, shoppailemassa muotivaatteita ja asusteita jne. He käyvät myös ahkerasti kaikenlaissa harrastuksissa, missä mielestään myös hoitavat kuntoaan. Fitnesjuttuja, tennistä yms. Jotta jaksavat jatkossakin keskittyä kokonaisvaltaisesti itsensä hoitamiseen. Ne kaikki muut, evvk hommat voi jättää puolisolle. Tai antaa vaan olla riipinraapin. Pääasia kun itse näyttää hyvältä.
Vastaukset 11
- Anonyymi
Tälläisiä metroseksuaalimiehiäkin todella on olemassa. Itse kutsun sellaisia äijänkuvatuksiksi. En osaa pitää miehinä.
- Anonyymi
Elämän neuvot osa lässynlää. Älä yleistä.
On tuokin sana... metriseksuaali. Tulee mieleen joku spurgu, mikä vemputtaa metrossa. 😂
- Anonyymi
Nyt kun lasketaan kaksi palstan oikeinkirjoittajaa yhteen saadaan: metriselsuaali.
Eli metri myy suolta. Anonyymi kirjoitti:
Nyt kun lasketaan kaksi palstan oikeinkirjoittajaa yhteen saadaan: metriselsuaali.
Eli metri myy suolta.Joo, ei taas osu peukku oikein. 😂
Metsuriseksuaali better?
- Anonyymi
Selvennys*
Metroseksuaali on estetiikkaa arvostava mies, joka käyttää paljon aikaa ja rahaa omaan ulkonäköönsä ja elämäntyyliinsä. Metroseksuaalit miehet pukeutuvat trendikkäästi, käyttävät koruja ja kosmetiikkatuotteita, hoidattavat kauneuttaan ja käyvät kuntosalilla näyttääkseen hyvältä.
Tähän voisi lisätä. Heillä ei ole aikaa vaimolle, tai perheelleen. - Anonyymi
Selvennys*
Metroseksuaali on estetiikkaa arvostava mies, joka käyttää paljon aikaa ja rahaa omaan ulkonäköönsä ja elämäntyyliinsä. Metroseksuaalit miehet pukeutuvat trendikkäästi, käyttävät koruja ja kosmetiikkatuotteita, hoidattavat kauneuttaan ja käyvät kuntosalilla näyttääkseen hyvältä.
Tähän voisi lisätä. Heillä ei ole aikaa vaimolle, tai perheelleen, tai kotitöille. - Anonyymi
Kyllä vasemmistojohtajat esiintyvät joulupukkeina.. Vasemmistolainen vaalikarja taas uskoo johtajiaan jotka tarjoavat heille leipää ja sirkushuveja. Kulttuurimarxismi on myös heidän keksintönsä kuten myös järjetön feminismi.
itkevät miehet ovat kulttuurimarxistien keksintö. Neuvostoliiton piti pehmittää kovat Suomalaiset taistelijat ja Suomeen ja muualle maailmaan tuotiin ajatusmaailmaa itkevistä miehistä...siis nössöistä joista ei ole aseisiin. Paljon muutakin hapatusta on tuotu Vasemmiston kautta ja tuodaan edelleen Kommunistisen vallankumoumuksen edistämiseksi. Vasemmisto hommaa vaikka puolison jyrymiehelle pehmittämään tämän käytöksellään ja huumeiden avulla. Kun parneri on saanut miehestä itkevän kotipiian hän jättää ja suhteen aikana käy panettamassa itseään jonkun jyrymiehen kanssa jonka kanssa tähtää samaan lopputulokseen. Näin koetetaan saada lujamieliset miehet kaadettua Suomessakin.
Toinen keino on pakkolääkitys. THL organisaation sisällä on vanhoja Taistolaisia päättämässä psyykelääkitys määäräyksistä näille inisijöiksi ja psykoosiin ajetuille kansalaisille jotta heidät saadaan pidettyä itkevinä rätteinä.
Ja näin vallankumous etenee ja saadaan rajat auki vaikka Venäläisillekin. No en kyl huolis sellaista naistakaan, jonka elämä pyörii vain oman ulkonäkönsä ympärillä. Tai yleensäkään oman napansa ympärillä.
- Anonyymi
Haluatko leikkiä kotia eli olla vakituisessa parisuhteessa. Vai haluatko kenties rakennella nukkekotia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 112749
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19670Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 70504
- 63491