Ne joilla on hyvin älykäs puhelin, niin nyt kannattaa taas päivittää ja yölittää kaikenlaiset vilkat, koska pikoos (eng. kieltä) on hyvin totta, että pantemiitti vainoaa ja kaikki ovat suuressa vaarassa jos tämä koruna tarttuu ja sitten tulee kamalan kipiäksi, kun ei ole laumasuojaa. Voi jopa tehdä ns. nutukkaat ja luistella niillä sitten symböölisesti aivan olemattomiin ja näkymättömiin, no mitäpä siinä sitten enää kummittelee, jos nuin käypi.
On vaarallista, jos yht"äkkiä lopettaa maskin käytön, elimistö kun on tottunut ja evoluutioitunut hiilidioksidi ja home-räkä hengitykseen, niin suotavaa olisi varottaen olla kuiten viellä poistamassa sitä viirus suojaa, joka on todettu THLällän luotettavissa tutkimuksissa tehokkaaksi pantemiitin vastaisessa sodassa tämän vilkan lisäksi.
On hyvin ilahduttavaa, että jo niinkin moni laumanokkalammas on saanut elämältä suojaavan jäähyväis toivotuksen viralliselta lääketieteelliseltä taholta. Moni rotta, apina ja muu elukka on säästynyt vaivalta kun laumanokkalampaita on voitu käyttää erilaisten kärpäsmyrkkyjen ja geeni manipulaatioiden testaamiseen, tutkimiseen ja muuten vain vasiten värkkäämiseen. Ilman pöljyyttä tämäkään tieteellinen tutkimus ja kokeilu ei olisi mahdollista, koska apinat loppuisivat ja rottia pitäisi olla tähtitieteellisen suuria määriä.
Pese käet, jos esim. kalaverkkoon takertuu käki, niin se pitää pestä, mieluiten saippualla ja tesinvisoivaa käkitesiä päälle.
Piikki kannattaa ottaa, mieluiten kahdesti jotta laumasuoja saadaan ennen syksyn uusia aaltoja.
Toivotaan, että ensi talvena on vähän routaa.
Päivittäkää korunavilkka
4
130
Vastaukset
- Anonyymi
Aloittajalle: että jos vika on päässä sen ei tarvitse olla suuri. Tuollaista se sitten voi syytää eetteriin
- Anonyymi
Niin mitenpä se pään koko siihen vikaisuuteen vaikuttaisi? Voisi tietenkin ajatella, että isoon päähän mahtuu enempi vikaa ja päinvastoin, mutta onko se niin?
Tarkoitit kaiketi, että vika ei tarvitse olla suuri ollakseen päässä? eli lauseen rakentaminen ei ole hallinnassa, niin että tarkoitettu asia tulisi oikein.
Totean vain, että kyllä kaikki mahdollinen vika mahtuu päähän eli vialla ei ole varsinaisesti kokoa, kasvaimet, ruhjeet pois lukien.
Miksi vika pitäisi olla suuri? kuten kommentoija ehkä tarkoitti tai yleensä jonkin kokoinen? Tarkoitti ehkä, että vain pieni vika, niin silloin voi syytää eetteriin kyseistä tuollaista.
Ota teistä PÖLJISTÄ sitten selvää, missä sfääreissä sekoilette?
- Anonyymi
Just tuollainen vikapää,joka höpöttelee omiaan..
Itseasiassa ei tarvi olla iso vika päässä, kun jo alkaa äänesteleen persuja ja höpiseen omiaan. Sitä se tarkoittaa. Pään koolla ei ole mitään asian kanssa tekemistä, vrt vaikka hevoseen.- Anonyymi
Eli lauserakenteessa oli se virhe, kuten osasin tietää, en arvata.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237