Hotelli olofin terassi

Oisihan voinut tehä isommankin ja katkaista koko tien ! jalankulkijat kiittää ja auton pysäköijät...
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mitä sitten vitun juntit pyöräilijät ovat aina olleet autoilijoiden riesana autotiellä polkemassa ja hanki elämä jos nuin ottaa nuppiin... pitäähän yrittäjän yrittää ja luvat kunnossa niin tyhjä itkeä

Äänestä
  • Elä nyt kurapöksy höyryä, asiasta puhuttiin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Elä nyt kurapöksy höyryä, asiasta puhuttiin.

    Ne terassit pitäisi kaikki purkaa. Jalkakäytävät ovat kulkemista eikä ryyppäämistä varten.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ne terassit pitäisi kaikki purkaa. Jalkakäytävät ovat kulkemista eikä ryyppäämistä varten.

    Eikö akkas anna ottaa? Kjäh kjäh

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikö akkas anna ottaa? Kjäh kjäh

    Onko sulla edes sitä "akkaa" vai hoituuko asiat vasemmalla käellä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko sulla edes sitä "akkaa" vai hoituuko asiat vasemmalla käellä.

    Tornion keskusta on pyhitetty ryyppäämiselle. Eihän sinne selvällä ihmisellä ole edes kovin useasti asiaa.

    Äänestä

Ihmeellistä, että Torniosta ei löydy muualta terassipaikkaa kuin asfaltilta. Enkä tarkoita vain Olofia. Ilmeisesti vain Umpparin rannanpuolen terassi on ainoa, joka on muualla kuin asfaltilla ja tarjoaa jokinäkymää autoilla ohiajavien tuttujen sijasta. Siellä voi keskittyä syömiseen/juomiseen jatkuvan kädennostamisen sijaan. Ai niin, tuleehan tosin Ilo irti -teltta (ei terassi) nurmikolle myymään suoraan kylmäkaapista samoja oluita/siidereitä kuin lähin Sale samanlaisista kylmäkaapeista.

Äänestä
  • Eikös se julkisella paikalla juopottelu pitäis olla kielletty?

    Äänestä

  • Umpparin takaterassilla syömään? Saat keskittyä syömisen sijasta nosteleen kättä, kun hätistät lokkeja. Ja kaikki pöperö on rasvakeittimestä.

    Äänestä

Toivottavasti huomioon on otettu pyörätuolilla liikkuvat, ei näkyny luiskaa ainakaan vielä.

Äänestä
  • Alle promille kaikista asiakkaista ,ei kannata rakentaa .

    Äänestä

Terassikelejä on Torniossa vajaa pari kuukautta - muun ajan tuo hökötys on kulkijoiden haittana tarpeettomana...

Äänestä

Purkakaa pois se puuhökötys.

Äänestä

Ihmeellistä kitinää. Tyylikkäin terassi koko Torniossa. Hienoa että toiset yrittävät täällä kehittää omaa toimintaansa ja luoda parempia palveluita meille. Pysykää kotona pahoittamassa mielenne. Hiljaa.

Äänestä
  • Voi olla mutta väärässä paikassa. Takapiha olis oikea paikka. Kaatopaikka vielä parempi.

    Äänestä

Onhan tuo pieni terassi ihan typeryyden huippu. Olisi edes tehty puusta jotta sen saa nostettua pois. Täytyyhän ne lumityötki pystyä talvella tekemään.
Miksi tuossa edes kukaan istuisi. Pieni varjoisa paikka.
Rannalle penkkejä ja pieni koju myymään olutta.

Äänestä

Ei Olof ole tarkoittanut terassiaan Tornion rapajuopoille.

Äänestä
  • Piimä ja maito riittää, purkakaa pois se hökötys

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oisihan voinut tehä isommankin ja katkaista koko tien ! jalankulkijat kiittää ja auton pysäköijät...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu