Kertokaa mitä hyviä tai huonoja kokemuksia teillä yleensä on ollut nettikohtaamisten kanssa?
Mulla on ollut laidasta laitaan. Olen jo tosin jättänyt nettijutut kauan aikaa sitten taakseni koska en koe sitä enää itselleni mielekkääksi. Deitti-ilmoitukset on kuin työnhakuhaastatteluja eikä oikein vastaa todellista elämää.
Hyvät ja huonot kokemukset
2
326
Vastaukset
- Anonyymi
Viimeksi kun kävin nettideiteillä, nainen ei osannut sanoa kuin *Mitä muuta?*
Kumpikin ilmeisesti halusi nopean lopun. - Anonyymi
Aloitan itse kertomalla, että vaikken uskonut ikinä sitä mahdolliseksi, sain pitkäaikaisen parisuhteen chatissa, kunnollinen mies ja olimme yhdessä vuosia. Se päättyi miehen kuolemaan. Samoin lähiomaiseni on löytänyt Tinderistä aviomiehensä.
Huonoja kokemuksiakin riittää. Kun valitin kerran eräälle miehelle, että minä en ymmärrä, miksi mies ghostaa, kun voi ihan reilusti sanoa että on tullut toisiin ajatuksiin, että se kertoo paljon miehestä joka ei pysty kohtaamaan asiaa. Niin tämä mies ghostasi minut. 🤨
Yksi oli erikoinen kokemus, oli vähän tarkoitus tavata seksin merkeissä tai kehitellä siis asiaa siihen suuntaan, niin huomasin että treffipaikalle tuli nainen, joka otti minusta kuvia kännykällä kauempaa. Sitten ilmestyi mies. Minulla oli treffit sen miehen kanssa, mutta seuraavaa tapaamista ei tullut ja mies häipyi eikä vastannut enää. Uskon että tämä oli vain joku parisuhdeleikki heille.
Monilla on monta eri liittymää ja sähköpostiosoitetta, joista hoitaa tätä "liikennettä"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004353
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421996- 611657
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331353Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10889Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696