Valtion 21.5-21 maksamalla päätöksellä Palosaaren HulluPoro Oy on saanut uutta, kolmannen haun kustannustukea 816947 euroa. Onnea vaan!
Teille kateellisille, ettekö te jo usko..
Levin luoja Palosaari, on edelleen niin voimakas yrittäjä Lapin läänissä, ettei HulluPoroa ja muita hänen Levin alueen yrityksiä jätetä tukematta!
Kateellisuushan tässä nyt nousee kyllä huippuunsa..mutta Palosaarta on ihan tyhjä päätöksestä syyttää. Valtio on tehnyt päätöksen!
HulluPoro Oy:lle uutta kustannustukea nyt reilut 816000e!
18
846
Vastaukset
- Anonyymi
Varmasti menee tarpeeseen!🤣😅
- Anonyymi
Käyköhän niin että 'kannettu vesi ei kaivossa pysy'?
No kyllä Sanna tyttönen pumppaa sinne lisää rahaa, mutta taitaapa olla pohjaton kaivo, joten tuskin ainakaan vähenee tukiaisten tarve siinä kuppilakolhoosissa, jos vanhat merkit pitää paikkansa.
Onhan meillä suomalaisilla sitä ylimääräistä rahaa, joten siitä vaan...
- Anonyymi
Köyhäin avustusta annetaan köyhille. Menestyvät ja omillaan toimeentulevat eivät almuja tarvitse.
Miksi ihmeessä kadehtisin pers aukista?- Anonyymi
Olipa oikea piilokateellisen kommentti😂 Etkö enää muuta keksinyt..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olipa oikea piilokateellisen kommentti😂 Etkö enää muuta keksinyt..
Mitä kadehtimista persaukisissa on. Jos ei business pyöri niin tokkopa köyhäinavustus paljon auttaa. En ole avustuksia kaipaillut enkä kaipaile. Enkä ole julki enkä piilokateelinen.
- Anonyymi
JA taas pitää veronmaksajien kassasta köyhää avustaa...........
- Anonyymi
Toiset saa ja toiset ei. Ei ole saajan 'vika'.
- Anonyymi
Itsellään toimentulevat auttavat aina heikompi osaisia. Kuten EU tasolla Suomi Italiaa.
Tosin pääministerin toiminnassa jo kyllä avustuskynnys ylittyy. Uskoisin että 17 000 € kuukausituloilla saisi itselleen aamiaisen hankittua. Vielä enemmän hämmästystä herättää se jossa Sannalla tai valtion virkamiehillä ei ole tajua että lisäpakkiosta maksetaan verot. Siitäkin huolimatta vaikka palkka maksettaisiin banaaneina!!
Tallaiset nerot maata on valittu johtamaan. Helposti siinä Hullulle Porollekkin tukiaisia lipsahtaa kun harkintakykyä ei kerta kaikkiaan ole siunaantunut.- Anonyymi
Kovia työllistäjiä kannattee tukea. Siihenhän se perustuu. Jotain 2-5 hengen pikkupubeja taas ei, niitähän on joka kulmassa. Nyt on hyvää aikaa saada niitä karsittua.
- Anonyymi
Taasko sinä käänsit puheen aiheen aivan muualle...
Ei se taida hullu-poron omistajallakaan kovin pieni tuo kuukausitulo olla mutta silti kauhoo enemmän kuin "aamupalarahat" yhteiskunnan kassasta. Eikö sinua tämä seikka ollenkaan huoleta ? 816947 euroa vai 17000 euroa.....kumpi lienee enemmän ?
- Anonyymi
Ei taida aloittaja tietää Leviläisten tukimiljoonista mitään kun tällaiset pikkusummat puheeksi ottaa.
- Anonyymi
Minä en saa edes asumistukea koska eläkkeeni on muka liian iso,
Onkos Päivikin rahavarat niin olemattomat että saa valtiontukea veronmaksajien rahoista?
Sinne sitä minunkin verorahani menee, kankkulan kaivoon.
Rutiköyhä ei saa mitään ja syö kesällä muurahaisia elääkseen.
Onneksi kesä tulee ja saa marjoja ja ehkä tuosta Ounasjoesta kalaa.
Kyllä, kyllä olen kateellinen ja vihainenkin ja tyrmistynyt.
Toiset nauttii valtion varoista ja toiset ei saa sitä vähääkään vaikka on koko elämänsä töitä tehnyt alipalkatulla alalla.- Anonyymi
niin ja sanoisin vielä että ilman meitä alipalkattuja sairaala ei toimisi eikä kenenkään henkeä pelastettaisi mutta jos Päivikin puljut menee nurin niin siitä ei pudota kuin luudan päältä lattialle ja aina löytyy hänenkin puljuille uusi omistaja ja summarum bisnes pyörii vaan ei henki lähde.
- Anonyymi
eikös tuo akka ole jo kykynsä ja temppunsa näyttänyt. Ympäristön paskoja ja turmelija. On tämä yhteiskunta vinksallaan. tuon sortin akka ja kunnon tuomio olisi ollut paikallan, mutta kun silkkihansikkain käsitellään. entisenä aikana tuon sortin akalle olis ajettu tukka pois ja pantu kirkonmäelle .
- Anonyymi
siis kirkonmäelle jalkapuuhun?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
siis kirkonmäelle jalkapuuhun?
Olishan tuota samalla voinut myös panna siellä kirkonmäellä.
Mikäli joku miehenköriläs olis sattunu puuthessa olemhan juuri sillä hetkellä.
Kyllä kai se vielä 'nallin tappaa' vaikka vanhanpuoleinenhan tuo jo kieltämättä on.
- Anonyymi
Päivikin rahapulaan ei avustukset auta. Vako aukee ja Sannakaan ei sille mitään voi. Ehkä Sanna saa jokusen aamupalan. Tuskin montakaan kun Sannan ura päätyy ennenkuin ehtii alkaakaan.
- Anonyymi
Kyllä totuus on se että jos rahat ei riitä niin auttamiskeino ei ole kantaa puutteeseen lisärahaa. Sillä konstilla rahapulassa olevaa ruikuttajaa ei pysty auttamaan. Pes auikiset on pers aukisia, nyt ja tästä eteenpäinkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem1143378Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo262766HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat772598Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?1001609Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k741518Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.191174Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N3741095Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962011085Moottorisahalla kauppaan
Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s12947- 51882