Marin tyypillinen perus demari ( työntää aina kädet toisten taskuihin ja syö toisten pöydistä ) maksattaa perheensä aamiaiset kaikessa hiljaisuudessa veronmaksajilla.On se surkuhupaisaa että pääministeri joutuu näinkin pienessä asiassa työntämään kätensä veronmaksajan taskuihin. Ei ole röyhkeydellä rajaa.
Pääministeri Mariiini
29
1056
Vastaukset
- Anonyymi
Ainahan tässä maassa on ollut meiniki, että hyväosaiset, hyväpalkkaiset ihmiset ne osaa maksattaa kaiken mahdollisen muilla. Päättäjät, korkeassa asemassa oleva johtoporras yms saavat muitakin etuja, heille työnnetään lippuja tapahtumiin, festareille, urheilukatsomoihin ja kaikkeen mahdolliseen ja heidät vielä syötetään ja juotetaan ruhtinaallisesti kaupunkien, kuntien, yritysten ja vaikka minkä tahon rahoilla. Eikä niille läskisoosit kelpaa, pitää olla gurmeeta ja kalliit viinakset kyytipoikana. Maan tapa!
- Anonyymi
Jokahaan äänestäisi sitä Marina, liukasanainen tyttö tai niin eihän sitä saakkaan äänestää. Miettinyt niitä paikallisia, vaan tahtovat olla niin ylpeitä ja kukapa sellaista äänestäisi. Ja niitä juna tuomia kun ei tunne. Enässitten ei keksi.
- Anonyymi
Eipä ole Päämisterin palkka kylliksi suuri kun pitää aamupuurot -vellit -murot maksattaa veronmaksajilla.
"Vasemmistolaiset Sosialistit syö pöydästäsi " ,
härskiydellä ei ole mitään rajaa.- Anonyymi
Ai, se onkin muoniolainen joka on pissinyt Marinin muroihin, huh.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai, se onkin muoniolainen joka on pissinyt Marinin muroihin, huh.
Tuostakin sekametelisopasta on jo yli vuosi aikaa.
Nyt selvitellään kohuvideota bileistä ja lentolipun varaamista ja perumista.
- Anonyymi
Vaalitemppu. Tarvitseehan pääministeri terveellisen aamupalan kuitenkin aivan turha poru mitättömästä asiasta.
- Anonyymi
Mikä kuuluu valtion maksettavaksi? Kulmuni erosi esiinttmiskoulutuksen takia ja maksoi kaiken takaisin. Nyt on kyse vähäpätöisestä aamupalasta, tarkastusviraston pääjohtaja riitelee ja valio maksaa kaiken, että missä on moraali? Käytetäänkö virka-asemaa yleisesti väärin???
- Anonyymi
Kyllä ruokahalu kasvaa syödessä! Oli sitten demari tai kokoomuksen edustaja. Mutta nuo asioiden hoidot ei aivan tekstareilla hoidu. Onkohan liian nuori päättäjäksi?
- Anonyymi
Yli Viikarin pitää ottaa mallia Kulmunista.
Selvittää ryhdikkäästi omat sotkunsa...- Anonyymi
Kulmunin ryhdikkyys maksuasioissa ei ole jäänyt Muoniossa huomaamatta.
Ainahan on maksettava, eikös juu
Mitä tässä maailmassa velkaantuu - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kulmunin ryhdikkyys maksuasioissa ei ole jäänyt Muoniossa huomaamatta.
Ainahan on maksettava, eikös juu
Mitä tässä maailmassa velkaantuuTuppurainen nyt pelastaa Fortumia. Ihan hänen omien sanojensa mukaan.
- Anonyymi
Yli Viikari ei päässyt herrahissin ylimpiin kerroksiin.
- Anonyymi
Ehdotan että pannaan lakki kiertämään ja kerätään Mariiinille kolehti jotta raukka pääsee nauttimaan jatkossakin maittavan aamupalan. Kansan käsihän on tunnetusti karttusa. Mitättömästä asiasta sinänsä kysymys mutta periaatteesa ei. Hyvä että lehdistö tuo tällaisia asioita esille. Muutenhan nämä politikot kusettaisivat veronmaksajia mennen tullen ja surutta. Politikot tunnetusti sitä porukkaa, jolle on tehty OMANTUNNON OHITUSLEIKKAUS.
- Anonyymi
Mitätön asia, mutta periaatteessa ei. Tuskin hän on ainoa, mutta se moraali koulutus on jäänyt virkamiehillä naulakkoon.
- Anonyymi
Omatunnon ohitusleikkaus jurppii noin yleisestikin. Eikä pelkästään Marinin kohdalla.
- Anonyymi
Äläkää mollatko meidän seuraavaa presintenttiä. Eniten tykätty ja seurattu Suomalainen politikko
- Anonyymi
Kateellisten puhetta, mitäs tämä muuta voi olla!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kateellisten puhetta, mitäs tämä muuta voi olla!
Kun puhutte pääministeri Sanna Marinista älkää unohtako sitä, mitä hän on saanut aikaan:
Onhan se saanut aikaan paljonkin:
HALLITUKSEN SAAVUTUKSET TÄHÄN MENNESSÄ. Suomi 2021
-Sukupuolineutraalit liikennemerkit
-Sukupuolineutraali henkilöllisyystodistus
-Vauvoille vaaleanvihreät neuvolakortit, koska sukupuolineutraalius
-Mies voi synnyttää
-Miesten kuukautiset
-Hiilidioksiidi on myrkky
-Suomalaisen teollisuuden alasajo, koska ilmastonmuutos
-Kiintiöpakolaisten määrän nosto
-Ennätysmäärä ministereiden avustajia
-Lisää rahaa kehitysapuun
-Kolme miljoonaa euroa päivässä kehitysapuun
-Polttoaineverojen nosto
-Vihapuhejahti ja näytösoikeudenkäynnit
-Omavaraisuusasteen reipas pienentäminen
-EU-tukipaketti jossa otetaan takkiin miljardeja
-ISIS-henkilöiden kotiuttaminen Suomeen
-Lennonohjausta hanhille 2 miljoonan euron edestä
-Muotikuvaukset ja "liian vähän värillisiä" hallituksessa kommentointi
-Positiivinen syrjintä eli etnisyys ohittaa tietotaidon ja koulutuksen
-"Ennaltaehkäisevällä toiminnalla estämme, että Suomessa ei tarvitse turvautua terrorismiin" lausunto
-Joukkoraiskausoikeudenkäynnit eivät ylitä uutiskynnystä
-Verovaroin tupakoinnin vähentäminen...Kirgisiassa
-Maskikaupat huijareiden kanssa
-Ideologia on ohittanut koulutuksen korkeita virkoja täytettäessä. Kirsikkana kakun päällä on että vihervasemmistolainen hallitus lennättää itselleen äänestäjiä koko kauden ajan ja tulee taatusti salaamaan kaiken mahdollisen, tästä myös kertoo joulukuussa 2020 myönnetty "Syyttäjälaitokselle Sumuverho-palkinto salailukulttuurin edistämisestä" (IL).
Lisäksi -
- hoitajille vaatimus kpiikin ottamisesta, vaikka se ei suojaa sairastumiselta, työpaikan menettämisen uhalla.
- lapsia ei saa enää sanoa kouluissa tytöiksi ja pojiksi.
Ym. Ym.
Eikä siinä edes ole kaikki. Tässä lisää:
- Lämmityskustannusten nousu
- Ruoan hinnan nousu
- Maanviljelyn hankaloittaminen
- Karjanhoidon hankaloittaminen
- Teiden kunnon laiminlyöminen
- konkurssien aiheuttaminen pienyrityksille laittomilla koronalukituksilla.
Äänestä
Kommentoi
Anonyymi
04.09.2022 19:09
Kyllä näinhän se on justiinsa.
Äänestä
Kommentoi
Anonyymi
04.09.2022 22:34
UUSI
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä näinhän se on jus - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kateellisten puhetta, mitäs tämä muuta voi olla!
Muoniossa kateellisuus on korostetusti harhauttajan asearsinaalia.
- Anonyymi
Missähän pääministeri kun ei ole esillä mitenkään aika tärkeästä eneriasta? Vai onko kiertämässä muailmaa?
- Anonyymi
Taitaa olla tekemässä aamupalaa. Kovasti näyttää laihtuneelta kun valtio ei enää ruoki perhettä. Olis varmaan tärkeämpääkin tekemista kuin puuron keitto.
- Anonyymi
Suomen ja Ruotsin demarit eroavat ideologisesti täysin toisistaan. Suomessa on SOSIALISTIdemareita ja Ruotsissa SOSIALIdemareita. Sen kyllä huomaa,kun seuraa demppareitten toimintaa molemmin puolen rajaa.
- Anonyymi
Hoitsu liitot"porvarit"tekivät hallitukselle ja Martinille ansan. Ovat puolesta tai vastaan niin turpaan tulee ja kokoomus sen kun porskuttaa.
- Anonyymi
Kenen etua Marini ajaa.
- Anonyymi
Kyllähän Marin ajaa varmaankin yhteistä hyvää ja kansan parasta eikä näin ollen voi valita puolta, mutta kuten edellä kirjoitettiin.... Paska homma, turpaan tulee, teki mitä teki.
- Anonyymi
Onhan se ikävää kun hoitajille ei ei herunut mitään, ei mitään. Velkaa silti miljaarteja ja mihin nekin meni????
- Anonyymi
Tukiskaan Marinin meidän sähkölaskua?
- Anonyymi
Taitaapa olla ensimmäinen kerta Suomen historiassa kun sosdem-vetoinen hallitus tekee työläisiä kyrittäviä pakkolakeja. Ei ole enää työläisillä turvaa missään.
- Anonyymi
Työläisien turva on siellä missä ennenkin. Eli omaa harkintaa pitää harjoitella.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus54009Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va872072Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J50856- 47784
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?184738Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va34738Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35732Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119715- 35674
Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?
Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97127648