Turhaan moitimma tieherroja, laittasivat asvalttia vaikka jokapolulle jos rahaa vaan olisi. Me vaan olemme äänestäneet sellaiset kirsrunvartiat sinne Arkadianmäelle että veroilla kerätyt rahat annatään mieluummin eteläeurooppalaisten teidenhoitoon, kehitysapuun, yritysten koronatukiin, jne. Vireää siitymää kai kun siirrytään poluille kulkemaan.
Teiden kunto
11
143
Vastaukset
- Anonyymi
Vihervassarit eivät ole kiinnostuneita syrjäseutujen olosuhteista. Kaupunkilaisille kyllä tuetaan sähköautojen ja sähköpyörien hankintaa.
- Anonyymi
Eikö se sama tuki sähköpyörien ja -autojen hankinnassa koskekkaan maaseutua?
Mulla ollu semmoinen luulo, että kaikki sen saa, riippumatta missä asuu..? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö se sama tuki sähköpyörien ja -autojen hankinnassa koskekkaan maaseutua?
Mulla ollu semmoinen luulo, että kaikki sen saa, riippumatta missä asuu..?No kuulekko täältä syrjempää ku ei lähetä sähköpyörällä töihin ku tarvitaan jonkinlainen auto ja jonkinlainen tie.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kuulekko täältä syrjempää ku ei lähetä sähköpyörällä töihin ku tarvitaan jonkinlainen auto ja jonkinlainen tie.
No miksei lähetä sähköpyörällä töihin siltä vähän syrjempää. Pitäiskö sinne rakentaa pyörätiet (vrt. rautatie junille).
Onhan se tieten niin väärin, että sillä sähköpyörällä joutuu myös polkemaankin. Totta tietenki sen pitäis kulkea niin, että olis lämmin hytti päällä ja korkeintaa jarrukahva, että vois matkantekoa hidastaa sillä jyrkimmissä kurveissa. - Anonyymi
Saattaapi se sähköpyäräpuumi vielä ootattaa ku meänkylän autojen keskihinta on varmaankin alle viistonnia ja kai sellanen sähköpyöräki liki saman maksaa, vaan jospa ne sitä tukirosenttia vähä nostais.
- Anonyymi
Jaa että, persutko sitten olisivat jokin messias ja kunnostaisivat suomen tiet. Ehei persuilta ei heru muuta kuin tyhjiä ja katteettomia lupauksia. Persujen uskonlahkoa kannattavat luulevat messias halla ahon tuosta noin vaan laittavan Suomen asiat kuntoon.
- Anonyymi
vihervassarit pyörätietä alkaa tekee könkhäälle?
- Anonyymi
jos tienpohjan savivelliin sekottaa kasvuturvetta niin se jämäköityy,
ja viherpolsut ja turve-yrittäjät olis mielissää - Anonyymi
Tärkeänpi tietenkin on Köngäsläisille pyörätie ku Tepastolaisille maantie.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tärkeänpi tietenkin on Köngäsläisille pyörätie ku Tepastolaisille maantie.
elkää hevonhelevetissä äänestäkö viherpolsuja........T: Hutikorpi
- Anonyymi
Älkäähän nyt niitä vihreitä morkakko, kyllä niitäkin voi äänestää jos tahtoopi asua etelän suurissa kaupungeissa ja käydä Lapissa katsomassa suojelualueita ja tänne jääneitä sairaita vanhuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836480Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto935392Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143735Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233377Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1983093Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742345Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12098Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191646- 981346