Turhaan moitimma tieherroja, laittasivat asvalttia vaikka jokapolulle jos rahaa vaan olisi. Me vaan olemme äänestäneet sellaiset kirsrunvartiat sinne Arkadianmäelle että veroilla kerätyt rahat annatään mieluummin eteläeurooppalaisten teidenhoitoon, kehitysapuun, yritysten koronatukiin, jne. Vireää siitymää kai kun siirrytään poluille kulkemaan.
Teiden kunto
11
171
Vastaukset
- Anonyymi
Vihervassarit eivät ole kiinnostuneita syrjäseutujen olosuhteista. Kaupunkilaisille kyllä tuetaan sähköautojen ja sähköpyörien hankintaa.
- Anonyymi
Eikö se sama tuki sähköpyörien ja -autojen hankinnassa koskekkaan maaseutua?
Mulla ollu semmoinen luulo, että kaikki sen saa, riippumatta missä asuu..? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö se sama tuki sähköpyörien ja -autojen hankinnassa koskekkaan maaseutua?
Mulla ollu semmoinen luulo, että kaikki sen saa, riippumatta missä asuu..?No kuulekko täältä syrjempää ku ei lähetä sähköpyörällä töihin ku tarvitaan jonkinlainen auto ja jonkinlainen tie.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kuulekko täältä syrjempää ku ei lähetä sähköpyörällä töihin ku tarvitaan jonkinlainen auto ja jonkinlainen tie.
No miksei lähetä sähköpyörällä töihin siltä vähän syrjempää. Pitäiskö sinne rakentaa pyörätiet (vrt. rautatie junille).
Onhan se tieten niin väärin, että sillä sähköpyörällä joutuu myös polkemaankin. Totta tietenki sen pitäis kulkea niin, että olis lämmin hytti päällä ja korkeintaa jarrukahva, että vois matkantekoa hidastaa sillä jyrkimmissä kurveissa. - Anonyymi
Saattaapi se sähköpyäräpuumi vielä ootattaa ku meänkylän autojen keskihinta on varmaankin alle viistonnia ja kai sellanen sähköpyöräki liki saman maksaa, vaan jospa ne sitä tukirosenttia vähä nostais.
- Anonyymi
Jaa että, persutko sitten olisivat jokin messias ja kunnostaisivat suomen tiet. Ehei persuilta ei heru muuta kuin tyhjiä ja katteettomia lupauksia. Persujen uskonlahkoa kannattavat luulevat messias halla ahon tuosta noin vaan laittavan Suomen asiat kuntoon.
- Anonyymi
vihervassarit pyörätietä alkaa tekee könkhäälle?
- Anonyymi
jos tienpohjan savivelliin sekottaa kasvuturvetta niin se jämäköityy,
ja viherpolsut ja turve-yrittäjät olis mielissää - Anonyymi
Tärkeänpi tietenkin on Köngäsläisille pyörätie ku Tepastolaisille maantie.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tärkeänpi tietenkin on Köngäsläisille pyörätie ku Tepastolaisille maantie.
elkää hevonhelevetissä äänestäkö viherpolsuja........T: Hutikorpi
- Anonyymi
Älkäähän nyt niitä vihreitä morkakko, kyllä niitäkin voi äänestää jos tahtoopi asua etelän suurissa kaupungeissa ja käydä Lapissa katsomassa suojelualueita ja tänne jääneitä sairaita vanhuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1751209
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47644Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä305562Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t231551- 51529
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7510