Oman miehen saaminen tai omaksi ottaminen ja tässä muutama vinkki kesä vinkki eli joko laitat hameen tai mekon päällesi ja näytät kivalle miehelle reittäsi ja sanot haluaisitko pussata reisiäni ja kun mies pussaa niitä niin sanot haluatko olla vakkkari pussailija niille yksinoikeudella tai pussaat miestä ja sanot haluatko olla iki oma pussailijani niin naisella on sen jälkeen iki oma mies eli aikas helppoa sanon minä
Naisilla niin helppoa
Anonyymi
45178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Eikös noilla ollut mekot päällä tai jotkut hameet noilla Blind Channel -olijoilla ja tampoonin väriset keskisormet
Pysytään oikeissa naisissa ja jätetään transvenstiitit ja ns kovat rokkarit eli nyt puhutaan oikeista ja aidoista naisista eli vain heterot vastaa
Blind Channelin euroviisuveto sopisi tamppoonimainokseen hyvin. Kuukautisten aikana ja etenkin ennen niitä tekee aina mieli näyttää keskisormea kaikille ja varsinkin miehille. 😆 Pojat, hoi, sopparii tekemään!! Tuokaa kuukautissuojamainonta 2020-luvulle!! 🤣
Että reittä pitkin ja seksillä saa miehen? Okei. Kerrotko vielä miten sitten saa naisen? Tuntuu olevan paljon vaikeampaa se naisten saaminen, kun miesten.
Tuohon en osaa vastata eli täytyisi kysyä naisilta eli siinä mies ei päätä mitään eli vain naiset osaa vastata mikä saa heidät valitsemaan miehensä eli vastaamaan joo rahako vai mikä
Että rahatukko pöydälle, viimeisintä huutoa kalliit vaatteet, iho ja hiukset nypitty ja puunattu, hampaat laminaattia?
Jos vaan laulaa lollottelisi naiselle, kuten Jonne? Toimisiko?
https://youtu.be/u-M3oToXtJ4
En osaa sanoa mut naiset on persoja rahalle eli raha saa naisen rakastumaan ja itselle ei ole suotu rahaa ja omaisuutta niin ätminä en osaa neuvoa muuta kuin että naiset ei edes tervehdi köyhää duunaria
Sen haluaisin itsekkin tietää niin nainen ottaa sen kenet haluaa ja mies joutuu sille naiselle joka hänet valitsee
On niitä naisia, jotka on persoja kaikelle mitä rahalla saa ja on naisia joita ei vois vähempää kiinnostaa ne asiat tai raha. Jotkut rakastuu rahaan, jotkut ihmiseen. Että näin.
Miehellä ei siis ole minkäänlaista sananvaltaa tässä naisten diktaattorimaisessa julmassa ja pikkutarkassa valikoinnissa?
Se on raha joka puhuu eli raha on rakkaus eli rahalla saa naisen rakkauden ja sydämmen mut mitä hector tarkoittaa kun laulaa ettei rahalla voi ostaa aitoa rakkautta varmaan tarkoittaa miehen rakkautta
Ei ole ei siksi täytyykin toivoa että hyvä tai kohtuu kiltti nainen valitsisi omakseen eikä mikään ilkimys ja ikävä nainen
Sääli, jos ei ole muunlaisiin naisiin koskaan törmännyt. Mutta selittää kyllä miksei joku mies pysty käsittämään, ettei kaikille naisille merkitse raha, eikä maallinen krääsä mitään muuta kuin välttämätön paha, hengissä selviämistä pohjoisen taivaanalla.
Huomattavasti mukavempaa on nukkua turvallisesti 4 seinänsisällä lämpöisessä, kuin kuusipuun alla hangessa. Paljon kivempi on hakea kaupasta ruokaa, kun syödä käpyjä metsästä tai juosta myyrien perässä saadakseen suupalan suuhunsa.
Kivempi on kun on vaatteet yllä, vaikkei ne paljon maksaisikaan, kun kulkea pylly paljaana muiden tuijotettavana.
Kamalaa on miehen elämä. :(
Paskan jauhantaa. Naiset persoja rahalle? On varmaan niitäkin ja myös toisinpäin.
Olet naisen omista rahoista kateellinen olet sairas paska.
Minä aikoinaan kun menin naimisiin valitsin itselleni luotettavan miehen.
Jos kaikki naiset ei kaadu sun jalkojesi juureen.
Tai valitsevat jonkun toisen sun sijasta niin et halua uskoa että heidän välillään on rakkautta koska olet niin itseäsi täynnä.
Minä seurustelin vuosia mieheni kanssa ennen kuin menimme naimisiin. Eikä sellaista miestä vastaan tule että hänet jättäisin.
Anteeksi mitä?
"Että reittä pitkin ja seksillä saa miehen?"
Miehille mekko kans päälle niin kyllä saa helposti miehen.
🤘😂👍
Tanssipaikoilla on varma vienti ulkonäöstä välittämättä, jos on hyvät käytöstavat ja osaa tanssia....jos valitsen elämänkumppania niin haluan hyväkäytöksisen,omillaan toimeentulevan ja tervepäisen.Tanssitaito plussaa.En siis ole mammonan tai tittelin perään.
Noita kun kyselis niin jokainen huolimisen arvonen mies hipsis hiljaa takavasemmalle. Jonkun sekopään varmasti sais innostuu .
Onko ne sitten miehiä jos ei naista kaunista halua pussailla vaan poistuu takavasemmalle miähiä pussailemaan no joo ätmit on ätmejä jotka rakastaa naisia ja jännämiehet on jännämiehii jotka poistuu takavasemmalle
Jos tykkää arkopäistä niin sitä vaan. Itse en moisia elämääni halua. Ätmit ovat siis kaikki tuollaisia sekopäitä? En yhtään sitten ihmettele, jos on naisrintamalla hieman hiljaista.
siis jos tykkää sekopäistä
Ätmit on heteromiehiä ja wanhan ajan kunnon miehiä eli sekopäitä ja jännämiehet jännittäviä miehiä jännittävine elämineen
Jännistä en tiedä, kun en jännitystä kaipaa. Siksipä en huolisikaan miehestä, joka tuollaisrn naisen tahtoisi. Kuulostaa eivan liian jännältä ja arvaamattomalta mun makuuni. Sellanen kiltti ja kunnollinen sen olla pitä. Eli siis sellanen mies, joka tuossa kohtaa hipsisi nopsasti karkuun moisen syöjättären ulottuvilta.
p.s. En yhtään ihmettele, jos sulla on hieman huonoja kokemuksia naisista. Ei tuollasten naisvalintojen kanssa voi oikeen muuta odottaa.
No eiköhän kaikkea saa, jos ei ole niin nökönuuka, mitä saa...
Ongelman muodostanee laatu.
No sanot ja teet kivalle miehelle noin niin saat oman miehen josta tykkäät vai teetkö jokaiselle miehelle noin
No en tarvitse miestä, mutta jos itse olet valmis ottamaan samanlaisen vajukin itsellesi, niin ei muuta kun tuumasta toimeen...vai tuumalla toimeen? :oD
Tästä olen kanssasi samaa mieltä.
Ja ei että kun sattuu itse viel olemaan kranttu.. ei hyvä heilu. 😂
No sehän se on.... Onhan sitä vaikka minkälaista viheltäjää olemassa, mikä kyllä lähtis mukaan.... :oD
Millainen mies muka haluaisi pysyvämpään suhteeseen sellaisrn naisen kanssa, jokatoimii noin? Ei kuulosta kovin fiksulta toiminnalta. Kyllä tuolla varmaan pikasen puskapanon sais ja se siitä.
"En osaa sanoa mut naiset on persoja rahalle eli raha saa naisen rakastumaan ja itselle ei ole suotu rahaa ja omaisuutta niin ätminä en osaa neuvoa muuta kuin että naiset ei edes tervehdi köyhää duunaria"
"On niitä naisia, jotka on persoja kaikelle mitä rahalla saa ja on naisia joita ei vois vähempää kiinnostaa ne asiat tai raha. Jotkut rakastuu rahaan, jotkut ihmiseen. Että näin."
Minä olen sellainen nainen joka kyllä tykkää rahasta siinä mielessä että on kiva kun ei joka penniä tarvitse venyttää ja joskus voi pientä luksustakin itselleen suoda. On vain hyvä hemmotella itseään välillä.
- Mutta: haluan tienata sen rahan itse!
En ole koskaan halunnut olla kenenkään toisen rahoista riippuvainen. Erittäin epämiellyttävä ajatus että itse en omaa elämääni pystyisi kustantamaan.
Itselle on erittäin tärkeää taloudellinen kuten kaikki muukin riippumattomuus.
Sitä varten olen itseni kouluttanut ja jo nuoresta asettanut päämäärät joihin pyrin, työn ja toimeentulon suhteen. Oma tie on ollut alusta asti selkeä.
Olen kovalla työllä ja sitkeydellä saavuttanut sen mitä minulla nyt on, ja olen erittäin tyytyväinen siitä että kaiken sen olen saavuttanut vain ja ainoastaan oman sitkeyteni ja tahtoni kautta.
En voisi arvostaa itseäni jos alkaisin verenimijäksi ja elätiksi jollekin miehelle.
En myöskään halua miestä joka pyrkii hyötymään minusta ja ratsastamaan minun siivelläni. Itsenäisyys ja omillaan toimeen tuleminen on perus arvoja elämässäni.
Ja jos joku sitten tyytyy siivelläeläjäksi se hänelle suotakoon. Itse en sellaisesta onnea saisi.
Niin ja elän siis sinkkuna. Ja jos elämä niin kuljettaa, ehkä joku mukava omillaan toimeeentuleva mies josta voisi kiinnostua eteeni vielä tulee. Tai sitten ei.
Joo. En minäkään mihinkään rahalla hankittavaan ole miestä koskaan tarvinut. Tietysti yhdessä asuessa ja eläessä rahaa on käytetty yhteiseksi ja toisen hyväksi ristiin rastiin.
Niin nyt olen aina tehnyt yhdessä asuessa pennejä laskematta.
No jopas oli keskustelu. Ei pojat, ei se noin mene. Teillä on vielä paljon harjoiteltavaa. Älkää silti huoliko, kyllä kokemus tuo viisautta.
Lutkan maineen tuollaisesta käytöksestä vain saa!
Ei kai omaa naista lutkaksi sanota eli tuollai kun toimii niin mies sanoo minulla on iki oma pussauskaveri tai iki oma nainen ja hän on ainoa joka niitä saa pussailla mielin määrin niin kyllä se saa rakastumaan ja kikkeliin eloa ihanaa olis
Ei kukaan ala seurustella lutkan kanssa.
Kuka tahansa saa tasottoman miehen, mutta mitä semmoisella tekee?
Yöks! Kuka huolii miehen, joka lähtis tosta vaan nuoleskelemaan jokasen kadulla vastaantulevan naisen reisiä??
Hsmmsdlääkätillr jos menet, kannattaa ottaa oma työkalu mukaan, järeät tongiit joilla voit poistaa hammaslääkärin hampaita :D
No eikö tuo ny sitte toisinpäin onnistu? Et jos sortsit laittaa ja menee jonku ihanaisen luo ehdottaan reisien pussaamists?
Mulla on niin rumat kintut etten viitsi hametta tai mekkoa muualla käyttää kuin korkeintaan kotioloissa. Enkä edes käy missään, joten eipä nuo ohjeet toimi mun kohdalla.
Nainen seuraa miestä kun vilauttaa luottokorttia. Koirakin seuraa miestä kun vilauttaa luuta.