Kun nyt on tuota rutinaa siitä, että täältä ei mitään löydä, niin kerrotaan sitten tämä: Löysin sen Oikean täältä nelisen kuukautta sitten. Ilman nettiä emme olisi ikinä tavanneet. Vaikka ihan heti, ekasta silmäyksestä, ei napsahtanut, annoimme toisillemme mahdollisuuden ja nyt jokainen päivä ollaan rakastuneempia:)
Minäkin olin varsin skeptinen, enkä ikinä, ikinä olisi uskonut että näin voi käydä...
Ja nyt sitten odottelemaan että löydän sen profiilin täältä...;) En usko että löydän, mies kykenee oikeisiin suhteisiin jo taustansa puolesta. Kuten minäkin.
Jos baareissa ei jaksa juosta, niin sujuu se näinkin. Onnea meille;)
Minäkin olin varsin skeptinen, enkä ikinä, ikinä olisi uskonut että näin voi käydä...
Ja nyt sitten odottelemaan että löydän sen profiilin täältä...;) En usko että löydän, mies kykenee oikeisiin suhteisiin jo taustansa puolesta. Kuten minäkin.
Jos baareissa ei jaksa juosta, niin sujuu se näinkin. Onnea meille;)
Vastaukset 12
Vanhimmat
Löysitkö sinä jonku täältä vai oletko edelleen etsimässä?
"Ja nyt sitten odottelemaan että löydän sen profiilin täältä...;)"
Vähän jäi epäselväksi?
"Ja nyt sitten odottelemaan että löydän sen profiilin täältä...;) En usko että löydän"
Mitä sinä enää täältä etsit, kun olet jo löytänyt...
... niin kun minä löysin miehen täältä ja aloin seurustella, vielä puolen vuodenkin päästä mies pitää profiiliaan täällä... olisikohan syytä laittaa mies vaihtoon...
eli tarkista vaan, ettei ole profiiliaan laittanut vaikka miten hyvin menisi.
Löysin rakkainpani netistä, tosin eri treffipalvelusta, mutta kuitenkin. Onnellista on elämä siitä asti ollut ja toivottavasti on jatkossakin. Ihanaa:)
Kyllä se vaan on niin, että toisilla tärppää ja toisilla ei. On harvinaista löytää kunnollinen kumppani niin monien yrittäjien joukosta, mutta sekään ei näköjään ole mahdotonta. Itsekin olin koko nettitouhuun tosi epäluuloinen, mutta enpä ole enää. Ensin paras kaverini löysi miehen netistä, menivät kesällä naimisiin, sitten toinen kaverini löysi ja nyt minä itse. Hienoa!
Nettihän on paras paikka kumppanin etsimiseen. Sopivia kandidaatteja löytyi useita, ja viimein se oikeakin.
Uskon, että keski-ikäisten porukoissa oharit yms. ovat harvinaisia.
Siis miten voit väittää, että löysit sen Oikean neljän kuukauden perusteella!!!!! Uskomatonta..
Höh. Eihän naisten tarvitse laittaa kuin ilmo ja aloittaa karsinta.
Joo, siis tämä "odottelen että löydän se profiilin täältä" oli viittaus lukuisiin mainintoihin siitä, että pitkänkin seurustelun jälkeen jotkut ovat jääneet kiinni nettipalstalla roikkumisesta. Oli vähän kuin sarkasmia, minkä tarkkasilmäiset havaitsivat;)
Ja sille, joka ihmetteli, miten 4kk jälkeen voi tietää että joku on se Oikea: Mikä sinusta on hyvä aikaraja tälle? Vuosi, 5 vuotta, vai voiko 15 vuoden jälkeen sanoa että on Oikea? Entä jos tulee ero 30 vuoden jälkeen? Oliko se Oikea?
Eiköhän tuon voi jokainen määritellä itse. Tällä hetkellä, tämän 4kk hän on ollut täydellisen se Oikea. Tulevaisuudesta ei kukaan tiedä.
Taidat olla se katkera, joka ei ole koskaan päässyt yksiä treffejä pidemmälle, ja joka ei kestä sitä, että joku löytää netistä upean, Oikealta tuntuvan suhteen? Nih.
Jos etsit täältä sitä miehesi profiilia, niin etkö siinä sivussa syyllisty melko samaan asiaan. Voithan "vahingossa" törmätä jonkun mielenkiintoiseen miehen profiiliin ;) ??? vai oletko -> "jotkut ovat jääneet kiinni nettipalstalla roikkumisesta"
Minä myös olen löytänyt (yli 40 v.) luultavasti sen "oikean" sinnikkään etsimisen jälkeen. Aikaa ja kärsivällisyyttää se vaatii, sekä ihmistuntemusta rivien välistä. Minulla on ollut useampia ilmoituksia eri palstoilla, ja olen myös huomannut sen että "rehellisyys maan perii" niinkuin sanotaan, myös tässä nettideittailussa.Tosin olen tutustunut useisiin kumppaniehdokkaisiin ja pettynytkin, koska eivät ole olleet sopivia.Ovat olleet varattuja tai haluavat vain "leikkikaverin" hetkeksi.On myös niitä jotka haluavat elämän kumppanin, mutta kun asiasta aletaan keskustelemaan vakavasti, eivät haluakaan sitoutua eivätkä uskalla edes kokeilla yhdessäoloa, tällaista en oikein ymmärrä.
Tässä teille kaikille kumppanin etsijöille pieni ystävällinen neuvo: Miettikää ensin tarkasti mitä oikeasti haluatte, että ei tulisi pettymyksiä puolin tai toisin.No asiasta toiseen.
Itse todella olen löytänyt treffimestan kautta kunnollisen, hellän, huomioivan, keskustelevan miehen pitkän etsinnän jälkeen. Tämä ei oikein tunnu edes todelliselta, että näin on voinut käydä minulle. On mahdollista, että ikinä en olisi häneen ehkä muuten tutustunutkaan. Olen itse jätetty, eronnut yksinhuoltajaäiti.
Minun ja hänen kemiat kohtasivat heti alusta alkaen, jotenkin tuntui heti, että tästä tulee jotain. Hitaaasti olemme edenneet, keskustelleet, tutustuneet toisiimme, luottamusta kasvattaneet,tunteitamme purkaneet, toisiamme hellineet.Tällä hetkellä molemmilla on sarastava rakastumisvaihe meneillään; tämä on mahtava tunne "tällä iällä", tulee aivan "murkkumainen" olo. Olemme olleet nyt 4 kk yhdessä kaikkiaan ja yhdessä jatkamme edelleenkin. Tsemppiä kaikille kumppanin etsijöille.
Katsokaa välillä ns."peiliinne", jos ei kaikki heti onnistu niin kuin toivotte. Etenkin näin keski-iällä ei voi vaatia kaikkea sitä täydellisyyttä kumppanista, mitä nuorena teininä sai ehkä hetkessä ja rohkeuttakin oli enemmän.Keski-iässä on elämää koettu ja elämän arvotkin varmasti muuttuneet nuoruudesta.Kaikella on tarkoituksensa.Keväistä riemua!
Löysin myös suomi24 chatin kautta rakkauden viime kesänä ja hyvin pyyhkii :)
Olen chattaillut aika paljon ja heit eka juttelu tämän miehen kanssa tuntui kivalta, siitä jatkoimme useamman viikon iltajuttelulla ja viimein tapasimme (noin 2kk ekasta keskustelusta).
Ihastusta ja kiinnostusta heti puolin toisin kahvilassa ja nyt suunnitellaan yhteen muutoa.
Eli koskaan ei tiedä kuka voi tulla vastaan.
Ikää minulla 43 ja miehelläni 35, molemmat olemme eronneita.
Tuota edellisen kirjoittajan tekstiä vain ihan vähäsen muokkaamalla pääsen omaan tilanteeseeni :D
-------
Löysin suomi24-gallerian kautta rakkauden viime syksynä ja olen onnellisempi kuin vuosiin :)
Olemme meilailleet ja chattailleet todella runsaasti ja heti ensimmäiset meilit tämän jumalaisen kaunottaren kanssa tuntuivat mukavilta (vaikkakin hämmentäviltä), siitä jatkoimme useamman viikon iltajutteluilla ja viimein tapasimme (reilu 2kk ekasta keskustelusta).
Ihastusta, kiinnostusta ja hirmuista jännitystä oli heti puolin toisin kahvilassa ja nyt suunnittelemme yhteen muuttamista. Ikää minulla 40 ja puolisollani 37.
Huvittavinta on se, että en ollut edes hakemassa ketään... eli "se joku" voi tulla juuri silloin, kun sitä vähiten osaa odottaa...