"Paikallinen sopiminen" tarkoittaa käytännössä, PetosPersliikeKok-Eilisen Veroparatiisi-"isäntien" mielivaltaa, kipeitä leikkauksia jokaiselta pieni- ja keskituloiselta, uutta AKTIIVILEIKKURIA.
https://www.is.fi/taloussanomat/oma-raha/art-2000004879316.html
Tuo kannattaa lukea ja muistaa, miten AKTIIVILEIKKURIT pärähtivät käyntiin, ihmisiä syväkyykytettiin ankarasti, kuritettiin veroparatiisi-populistiporvareiden väkivaltaisilla leikkauksilla.
TÄYSIJÄRKISET eivät äänestä, PetosPersliikeKok-Eilisiä
18
311
Vastaukset
- Anonyymi
Jos aiotte ja lapsenne, syödä leipää tulevaisuudessakin, on syytä pysytellä mahdollisimman loitolla, EK:n Veroparatiisi-populistiporvari-huijareista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008010780.html
Pettymys korruptioon eduskunnissa ja kunnissa, on viisainta kanavoida äänestämättä jättämiseen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16889452/aarioikeisto-keskustan-saarikon-sairaus-kansanelakelaisten-raaka-hyvaksikaytto#comment-107531413
Ei kukaan nuorikaan, halua eläkeläisköyhälistöä syväkyykytettävän, kuten Suomessa kaikki poliittiset, korruptoituneet puolueet tekevät.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16205905/veroparatiisihavittajat-estettava-ja-peruttava-koyhyysongelma-hoitoon-miljardeilla
PetosPersliikeKok-Eiliset Hilloahot ovat tekemässä lisää velkaa, pörssikeinottelijoiden veroparatiisi-hävittäjähankkeilla ym tulojensiirroilla ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelijoille, suoraan veroparatiiseihin.- Anonyymi
Eipä ole mikään ihme.. Miksei ees duunari äänestä vasemmisto.. Kun vasemmisto valehtelee aina. Todellisia riistäjiä..
- Anonyymi
Poliitikkojen korruptioon ja valheisiin pettyneiden, on viisainta jättää äänestämättä, se on ainut todellinen keino, vastustaa mm. rikkaiden maiden EU-tukipakettia ja Veroparatiisi-sotea.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16956086/eun-korruptoituneimmat-ja-piittaamattomimmat-paattajat-loytyvat-suomesta - Anonyymi
"Paikallinen sopiminen" tarkoittaa, uutta, kipeää AKTIIVILEIKKURIA.
Hilloahot ovat NELINKERTAISTAMASSA, ulkomaisen halpatyövoiman tuontia, työvomaksi veroparatiisiyrityksilleen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16968525/nuoret-eivat-ole-niin-tyhmia-etta-aanestaisivat-pahviaarioikeiston-hilloahoja
Jyllands posten tiedotti, että äärioikeisto aikoo hakea, ulkomaista työvoimaa suoraan Afrikasta - oma kansa poljetaan, entistäkin syvemmällä työttömyyteen, köyhyyteen ja osattomuuteen. - Anonyymi
Marin on antanut ahneudelle kasvot.
- Anonyymi
On vapauttavaa päästää irti vihasta ja väkivallasta, jota Veroparatiisi-PetosPersliikeKok-Eilisen äärioikeisto-misogynistit, yrittävät yhteiskuntaan levittää.
https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/apr/25/us-policing-is-far-less-about-fighting-crime-than-controlling-the-poor
Maahanmuuton NELINKERTAISTAMINEN, ulkomaisen halpatyövoiman tuonti veroparatiisiyrityksilleen, on äärioikeiston populistiporvareiden tavoite. - Anonyymi
Jos sinä ja lapsesi haluat ruokaa ja lämpöä, pysy kaukana äärioikeiston populistiporvareista. Tätä viisautta et tule katumaan.
- Anonyymi
Kaikki korruptiopoliitikot- ja päättäjät Suomessa, on ahneita ja etääntyneet aidosta demokratiasta, kansalaisten oikeuksista. Siitä esimerkki, on sairaus-kansaneläkeläisten köyhyyteen pahoinpitelemisen jatkaminen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16889452/aarioikeisto-keskustan-saarikon-sairaus-kansanelakelaisten-raaka-hyvaksikaytto#comment-107531413
"Paikallinen sopiminen", jota äärioikeiston PetosPersliikeKok-Eiliset ahneet veroparatiisiyritykset havittelevat, tarkoittaa uutta entistä kovempaa AKTIIVILEIKKURIA ja maahanmuuton NELINKERTAISTAMISTA, josta tiedotti Veroparatiisi-"kauppakamari".
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tt/417062cc-e1ab-4268-befb-b34f5e66ee9c?ref=ampparit:655f
Yksikään Suomen kansalainen, ei tule saamaan työpaikkaa, eikä palkkoja, vaan heidät korvataan PetosPersliikeKok-Eilisten, Afrikasta tuoman halpatyövoiman nelinkertaistamisella, eli massiivinen maahanmuutto on Hilloahojen suunnitelmissa. - Anonyymi
Suhmureita koko porukka!
- Anonyymi
Äänestin jo PS. Ovat oman kansan ja itsenäisyytemme puolella. Muut puolueet hullaantuu velkarahoista ja ulkomaalaisista jotka tulee kansan maksettaviksi!
- Anonyymi
Minkä "itsenäisyyden" - Suomessa ei ole mitään itsenäisyyttä, ollut enää vuosikymmeniin, eikä tule olemaan. Siitä juurikin PetosPersKokliike-Eiliset pitivät huolen, että oma kansamme laitettiin kerjuulle syväkyykytykseen.
- Anonyymi
Äänestäkää Wiisaasti!
Vain Äänestämällä voit vaikuttaa! - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16705592/salaa-valmisteltu-ohituskaista-suomen-kansalaisuuteen-veroparatiisirikkaille
Jyllands Posten tiedotti, että äärioikeiston veroparatiisi-populistiporvarit, aikovat nelinkertaistaa maahanmuuttoa, hakemalla työntekijät veroparatiisiyrityksilleen Afrikasta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16913649/petoskokpers-konkurssi-1-200-000tta-ulkomaalaisen-halpatyovoimaksi-tuonti
Yksikään Suomen kansalainen, ei tule saamaan työpaikkoja, eikä palkkaa, vaan AKTIIVILEIKKURIT pärähtävät käyntiin, jos joku vielä nöyristelee rasismikorttia. - Anonyymi
VALEvastustamalla rikkaiden valtioiden EU-tukipakettia ja Veroparatiisi-sotea, PetosPersliikeKok-Eilisen populistiporvarit, juurikin hyväksyttävät niitä, korruptoituneessa eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16934740/eu-quottukipaketinquotvastustajien-enemmisto-ei-aanesta-petosperskokoomusta-koskaan-
Siksikin äänestämättä jättäminen - on paras keino herätellä korruptiopäättäjiä. - Anonyymi
Suu-aukiporukalle lisätietoa, Jussi Halla-aho äänesti EU-parlamentissa halpatyövoiman käytön tiukentamista vastaan.
- Anonyymi
Populistiporvareiden kepitykset kyllä muistetaan ja persujen öyhöttämisestä he ovat kyllä kokonaan poissuljettu vaihtoehto.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16913649/petoskokpers-konkurssi-1-200-000tta-ulkomaalaisen-halpatyovoimaksi-tuonti
KokPersut VALEHTELEVAT, kuten pettivät kaikki äänestäjänsä, jo ex-äärioikeistohallituksessa. PetosPersKokliike-Eilisten valheisiin, ei yksikään suomalainen enää usko, ja se on totaalisen huippua, että järki on palannut ihmisten päihin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16976139/quotyrittajaquot-tittelilla-esiintyvat-petospersliikekok-eilisen-veroparatiisi-rosvot-eivat-ole-yrittajia - Anonyymi
Pelkkää kaaosta ja sekasortoa, väkivaltaa ja ihmisten kiusaamista, on PetosPersKokliike-Eilisten sekoilu. Sellaisesta ei kannata maksaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821846Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen1084272Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu853304Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv532214Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?2001901Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2901650Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1391614Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691519Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151413