Oikea hinta on 44,6c loput vie valtio, eli tämä on kovaa tuloa valtion kassaan, ei tällä ole tarkoitus mitään ilmaston muutosta estää.
Besan hinta
4
124
Vastaukset
- Anonyymi
Joo ei tällä verotuksella ole mitään tekemistä tämän ilmastonmuutoksen kanssa, tekosyynä käytetään kansalta rahojen ryöstöön, kaikkihan kutenkin joutuvat kulkemaan työssä, ja muissa tarpeellisissa paikoissa, ja meillähän ei Torniossa voi raitsikallakaan ajella, ja syrjäkyliltä on käytävä kaupassa, ja muissa asiointi pisteissä, se tosiaan oikea Bensan hinta on tuon 0,44,6c litralle, eikö pitäisi jotain tehdä asian hyväksi, älkää ainakaan Vihreitä äänestäkö.
- Anonyymi
Ettekö te perkeleen elämänkoululaiset osaa kirjoittaa edes sanaa bensa. Senkin bensan joku veronmaksaja maksaa teille sossueläteille.
- Anonyymi
Kato sie ko viherpiru innostu, kyllä me maksamme teidänkin edestä, vai mistä luulet että teidän mamuille ne suuret avustukset saatte, se on tuo ko vihreitä äänestää on ku Tukholma syntrooma.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kato sie ko viherpiru innostu, kyllä me maksamme teidänkin edestä, vai mistä luulet että teidän mamuille ne suuret avustukset saatte, se on tuo ko vihreitä äänestää on ku Tukholma syntrooma.
Vitut sinä maksa mitään veroja, taijat olla siellä saamapuolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh402624Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli601975Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit521839- 911663
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi411494Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö621095Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise1211045Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j1661021Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun378995Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.64965