Besan hinta

Anonyymi

Oikea hinta on 44,6c loput vie valtio, eli tämä on kovaa tuloa valtion kassaan, ei tällä ole tarkoitus mitään ilmaston muutosta estää.

4

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo ei tällä verotuksella ole mitään tekemistä tämän ilmastonmuutoksen kanssa, tekosyynä käytetään kansalta rahojen ryöstöön, kaikkihan kutenkin joutuvat kulkemaan työssä, ja muissa tarpeellisissa paikoissa, ja meillähän ei Torniossa voi raitsikallakaan ajella, ja syrjäkyliltä on käytävä kaupassa, ja muissa asiointi pisteissä, se tosiaan oikea Bensan hinta on tuon 0,44,6c litralle, eikö pitäisi jotain tehdä asian hyväksi, älkää ainakaan Vihreitä äänestäkö.

    • Anonyymi

      Ettekö te perkeleen elämänkoululaiset osaa kirjoittaa edes sanaa bensa. Senkin bensan joku veronmaksaja maksaa teille sossueläteille.

      • Anonyymi

        Kato sie ko viherpiru innostu, kyllä me maksamme teidänkin edestä, vai mistä luulet että teidän mamuille ne suuret avustukset saatte, se on tuo ko vihreitä äänestää on ku Tukholma syntrooma.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kato sie ko viherpiru innostu, kyllä me maksamme teidänkin edestä, vai mistä luulet että teidän mamuille ne suuret avustukset saatte, se on tuo ko vihreitä äänestää on ku Tukholma syntrooma.

        Vitut sinä maksa mitään veroja, taijat olla siellä saamapuolella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5140
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      122
      1635
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      15
      1459
    4. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      50
      1386
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1195
    6. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1100
    7. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1037
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      999
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      60
      827
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      28
      799
    Aihe