Mikä on ollut syynä erotessa?
Onko ollut helppo saada asiat järjestettyä erotessa exän kanssa lasten asiat esim milloin toinen näkee lapsia jne?
Ero lapsiperheessä
3
123
Vastaukset
- Anonyymi
...Syytä mietin mahtaako olla useammalla sama syy?
- Anonyymi
Perheenrikkojat yleensä vie perheestä miehen ja lapsilta isän. Se on suurin syy, naikkoset rikkoo huvikseen kun heillä ei ole mitään menetettävää. Hänetä on kiva kun lapset jäävät isättömiksi ja vaimo yksin huoltaa ja hoitaa.
Harvoin se suttura antaa miehen enää olla lastensa kanssa, hänestä se on kiva kun voi näyttää mahtinsa että mies hylkää kaiken entisen ja elää vapaata elämää.
Onneksi laset tottuu isättämyyteen mutta onhan se hirveetä että jonkun sutturan pitää rikkoa eikä ajattele että siitä kräsii kaikki entien kuin se mies.
Koko suku on hylätty, vanhemmat, lapet puoliso koko oma elämä on sutturan käsissä, rahatkin se vie ja mies on kuin räsynukke.- Anonyymi
Perheenrikkojat yleensä vie perheestä naisen ja lapsilta äidin . Se on suurin syy, miekkoset rikkoo huvikseen kun heillä ei ole mitään menetettävää. Hänetä on kiva kun lapset jäävät äidittömiksi ja mies yksin huoltaa ja hoitaa.
Harvoin se häntäheikki antaa naisen enää olla lastensa kanssa, hänestä se on kiva kun voi näyttää mahtinsa että nainen hylkää kaiken entisen ja elää vapaata elämää.
Onneksi lapset tottuu äidittömyyteen , mutta onhan se hirveetä että jonkun häntähessun pitää rikkoa eikä ajattele että siitä kräsii kaikki entien kuin se nainen
Koko suku on hylätty, vanhemmat, lapet puoliso koko oma elämä on häntähessun käsissä, rahatkin se vie ja nainen on kuin räsynukke.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle442972Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362631Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532584Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1012244Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle482084Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3381874- 1501546
- 731408
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231188Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281175