Kyllä se on ehottomasti toi epilaattori, ku ei tarvi koko ajan olla ajelemas hirveetä karvatuppuu siis ku tolla ladyshavella tai höylällä kasvaa karvat nii nopeeta. Epilaattorissa on mun mielestä vaan se huono puoli, ku ne karvat tahtoo kasvaa sinne ihon sisään ja se ei oo kyl yhtää kivaa. tosiaan epilaattorilla voi ajella kainalot, sääret ja bikinirajat eikä mulla sen kivun kans ainakaa oo ongelmii. sen haluaisin tietää et mite sen ihon sisään kasvaneen karvan saa pois sieltä??? ku ei välttis kuorinnat auta...
Epilaattorin käytön ongelma
2
804
Vastaukset
- pksn-hki
”Epilaattorissa on mun mielestä vaan se huono puoli, ku ne karvat tahtoo kasvaa sinne ihon sisään”
Monissa viesteissä on ollut vinkki kuivaharjauksesta, se on sitä että ihoa harjataan kuivana harjalla, se vilkastuttaa myös verenkiertoa.
” ku ei välttis kuorinnat auta...”
Kuorinta aineitakin on, sanoisin näin, halvin on se että ajaa ihon perinteisesti ainakin kerran epiloinin väliajalla. On tietenkin hyvin yksilöllistä koska ihokarva saavuttaa uudelleen kasvaessaan uudelleen pinnana. On väitetty että n 3-4 viikkoa.
Myös epilointi surkastuttaa karvankasvua ja se loppujen lopuksi tulee niin heikoksi että ei mene ihon alle kasvaessaan.
http://naturisti.org/pksn_Mai08.jpg- satsuma
Siis nimenomaan mitä hennompana karva tupestaan kasvaa, sen vaikeampi sen on päästä ihon lävitse, ja näin se kasvaa ihon alle.
Jos et niitä karvoja saa kuorimalla pois, niin kokeile sit ihan varovasti raaputtaa orvaskesi siitä pinnalta. Kuorinta-aineet on kuitenki aika mietoja, ei niillä mun mielestä tässä asiassa paljoa tee. Kuviaharjaus on ehkä parempi.
Jos et sittenkään saa pois, niin odottele rauhassa jokunen päivä tai ehkä viikkokin -kyllä se tulehdusreaktio sen karvan sieltä ulos työntää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688