Olemme olleet 13 vuotta yhdessä, minusta on viime aikoina tuntunut että mieheni kuntoilee, hoitaa itseään ym sen takia että kun tulee mahdollisuus, hän ottaa paremman ja jättää minut. Seksiä on todella harvoin ja sekin paskaa. Meillä on kaksi lasta. Voiko tässä tilanteessa tehdä enää mitään jos asia on näin. Onko teillä kokemusta "varalla pidosta" tai olosta?
Toivottavasti kuvittelen
6
670
Vastaukset
- Anonyymi
Mene terapeutille hoidattamaan itsetuntoasi. Viestistäsi päätellen imeisesti et itse kuntoile ja hoida itseäsi, kun ajattelet että jos teet niin, miehesi luulee sinun vain pitävän häntä varalla.
- Anonyymi
Neulo se umpeen
- Anonyymi
Huorannit 17 vuotta
- Anonyymi
Pitäiskö sun tehdä samoin? Eti itelles parempi äläkä jää odottaa vai mikä sua estää?
- Anonyymi
Hmmm, eli jos toinen ei kuntoile niin hän ei usko löytävänsä parempaa, mutta toinen kuntoilee ja hän uskoo löytävänsä paremman. Mielenkiintoinen yhtälö, jossa ratkaisuna on ero, jossa toinen ei löydä parempaa ja jossa toinen jatkaa kuntoilua.
- Anonyymi
Minkä ikäisiä olette
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872738- 1642539
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182247Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051450Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2271193Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää961158Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701083