Toivottavasti kuvittelen

Anonyymi

Olemme olleet 13 vuotta yhdessä, minusta on viime aikoina tuntunut että mieheni kuntoilee, hoitaa itseään ym sen takia että kun tulee mahdollisuus, hän ottaa paremman ja jättää minut. Seksiä on todella harvoin ja sekin paskaa. Meillä on kaksi lasta. Voiko tässä tilanteessa tehdä enää mitään jos asia on näin. Onko teillä kokemusta "varalla pidosta" tai olosta?

6

630

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mene terapeutille hoidattamaan itsetuntoasi. Viestistäsi päätellen imeisesti et itse kuntoile ja hoida itseäsi, kun ajattelet että jos teet niin, miehesi luulee sinun vain pitävän häntä varalla.

    • Anonyymi

      Neulo se umpeen

    • Anonyymi

      Huorannit 17 vuotta

    • Anonyymi

      Pitäiskö sun tehdä samoin? Eti itelles parempi äläkä jää odottaa vai mikä sua estää?

    • Anonyymi

      Hmmm, eli jos toinen ei kuntoile niin hän ei usko löytävänsä parempaa, mutta toinen kuntoilee ja hän uskoo löytävänsä paremman. Mielenkiintoinen yhtälö, jossa ratkaisuna on ero, jossa toinen ei löydä parempaa ja jossa toinen jatkaa kuntoilua.

    • Anonyymi

      Minkä ikäisiä olette

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      9000
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6257
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1350
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1301
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      78
      959
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      867
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      778
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      693
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      686
    Aihe