Olemme olleet 13 vuotta yhdessä, minusta on viime aikoina tuntunut että mieheni kuntoilee, hoitaa itseään ym sen takia että kun tulee mahdollisuus, hän ottaa paremman ja jättää minut. Seksiä on todella harvoin ja sekin paskaa. Meillä on kaksi lasta. Voiko tässä tilanteessa tehdä enää mitään jos asia on näin. Onko teillä kokemusta "varalla pidosta" tai olosta?
Vastaukset 6
- Anonyymi
Mene terapeutille hoidattamaan itsetuntoasi. Viestistäsi päätellen imeisesti et itse kuntoile ja hoida itseäsi, kun ajattelet että jos teet niin, miehesi luulee sinun vain pitävän häntä varalla.
- Anonyymi
Neulo se umpeen
- Anonyymi
Huorannit 17 vuotta
- Anonyymi
Pitäiskö sun tehdä samoin? Eti itelles parempi äläkä jää odottaa vai mikä sua estää?
- Anonyymi
Hmmm, eli jos toinen ei kuntoile niin hän ei usko löytävänsä parempaa, mutta toinen kuntoilee ja hän uskoo löytävänsä paremman. Mielenkiintoinen yhtälö, jossa ratkaisuna on ero, jossa toinen ei löydä parempaa ja jossa toinen jatkaa kuntoilua.
- Anonyymi
Minkä ikäisiä olette
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371333- 1481071
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät67845- 60651
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.51648Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33541- 30533
- 39507
- 63503
- 16497