Miksi toimivat koronalääkkeet halutaan salata?

Anonyymi

21

340

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ivermektiini on eläinten matolääke, jolla on paljon haittavaikutuksia. Isoina annoksina haittavaikutukset kumuloituvat. Kaikki hyväksi havaitut lääkkeet ovat käytössä sairaaloissa. Läheskään kaikki lääkkeet eivät sovi kaikille.

    • Anonyymi

      Kovan luokan asiantuntijat esiintyvät muualla kuin rapsodiassa.:D:D:D

    • Anonyymi

      Heh heh. Mikä tekee gynekologista virologian asiantuntijan.??? Menetkö sinä gynekologille, jos tarvitset aivokirurgiaa? Onnea matkaan pelle.

      • Anonyymi

        Älä osoita typryyttäsi, Ryan Cole tuskin puhuu Rapsodia tiimille vaan ihan muille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä osoita typryyttäsi, Ryan Cole tuskin puhuu Rapsodia tiimille vaan ihan muille.

        ""Heh Heh. Mkä tekee gynegologista virologian asiantuntijan.??? Menetkö sinä gynegologille jos tarvitset aivokirurgiaa.Onne matkalle.""

        Mikä gynegologi?
        https://independentdocsid.com/RyanColeMD


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ""Heh Heh. Mkä tekee gynegologista virologian asiantuntijan.??? Menetkö sinä gynegologille jos tarvitset aivokirurgiaa.Onne matkalle.""

        Mikä gynegologi?
        https://independentdocsid.com/RyanColeMD

        Te hihittelijät ja hehettelijät heittelette omianne täällä ja luulette olevanne oikeassa.
        Joo on myös eläinten matolääke, loislääke, saanut jopa Nobelin palkinnon.
        Se, että se on "vain" matolääke ei pidä paikkansa tietenkään.
        Turussa lääkeinnovaatioyhtiökin kehittelee Hyrroksidiklorokiinin, aprotiniinin ja Ivermektiinin sekoituksesta lupaavaa koronalääkettä Professori Kalervo Väänäsen johdolla.
        Tämän uutisoi meille YLe, siis Yle. No, onko tullut vahinko kun "luotettava" media lipsauttaa tällaista. Ei, vaan täytyyhän asian olla totta kun se on yle.
        https://yle.fi/uutiset/3-11916413


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ""Heh Heh. Mkä tekee gynegologista virologian asiantuntijan.??? Menetkö sinä gynegologille jos tarvitset aivokirurgiaa.Onne matkalle.""

        Mikä gynegologi?
        https://independentdocsid.com/RyanColeMD

        Ihosairauksien patologi eli dermatopatologi 😂


    • Anonyymi

      Samanlaista helppoheikkien palvontaa on katsella tuota Rapsodiavideota, kuin kuunnella mrna- rokote virologia, tai rokottajia yleensä.

      Helppoheikkejä ovat molemmat, ja kummankaan taikatuotteet eivät koronaa poista maailmasta.

      Israelissa ovat tartunnat muuten nousussa, ja viikon ajalta jo enemmän kuin vuosi sitten.

      Tuossa viimeiset viisi päivää:

      päivä ja tartunnat

      20...........37
      21...........123
      22...........89
      23...........146
      24...........205

    • Anonyymi

      Ihan tavalliset autoimmuuni-reumasairauksissa käytettävät lääkkeet, tehoavat koronasairauteen, tätä ei tosiaan medioissa huudella, eivätkä ns. asiantuntijat saati korruptiopäättäjät tiedota.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16696633/terveyssyista-rokotteista-kieltaytyjia-syyllistetaan-quotrokotekielteisiksiquot--ek-medioissa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666499/sikainfluenssa-rokote-lisasi-narkolepsiaan-sairastuvuutta-sikainfluenssan-sairastaneilla#comment-105290802

      Sehän on selvää, että "hyvinvointi"-kapitalismi, on mennyt demokratian, oikeus-sivistysvaltio-periaatteiden ja kansalaisten oikeusturvan edelle. Köyhyydessä vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden pitäminen, on pelkästään äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden rahoittamista, valtion varoilla, kansalaisten terveyksien ja henkien kustannuksella.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16928807/8400-suomalaista-laakaria-sai-v--2016-lahjuksia-laakeyhtioilta-85-milj--euroa-#comment-107984430

      Korruptio-eduskunta-ministeriöt-kunnat-virkamiehet, ym valtaakäyttävät tahot, tulee laittaa isoihin talousrikos-korruptiotutkintoihin, perustuslakivaliokunnan lausunto oli korruptiossa tehty, eli se ei ollut lainmukainen, vaikka korruptiopäättäjät niin väittivät.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16895525/800ekk-orjuuselakelaiset-ilman-oikeusturvaa--ihmiskaupan-valineina-suomessa

      Korruptiopäättäjillä on nyt EK-Yle:n mukaan ideana, eriarvoistaa köyhyyteen pakotettuja keskenään, eli palkita lisääntymisestä, pienituloisia köyhyyteen pakotettuja, mikä on selkeästi yhdenvertaisuuden vastaista, sillä köyhimmät lapsiperheetkin, ovat hyväosaisia, yksinasuviin 800€/kk orjuuseläkeläisiin verrattuna. Jos hallitus / eduskunta, vielä tuon eriarvoistamisen tekee - voivat heittää hyvästi lopuillekin äänestäjistä. Tuo oli kyllä odotettavissa, mutta se on silti epäoikeudenmukaista ja väärä-Teekutsuperuste eriarvoistaa köyhyyteen pakotettujakin keskenään. Korruptio-vallankäyttöä tyypillisimillään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16929004/terveydenhoidon-resurssit-kohdistettava-1-250ekk-minimielakkeiden-aidon-oikeusturvan-toteutukseen

    • Anonyymi

      Aidoissa demokratioissa, oikeus-sivistysvaltioissa ovat 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, aidon oikeusturvan minimi 2021 - ehtona ja edellytyksenä millekään sotelle. Suomessa korruptio-päättäjät runnoivat Veroparatiisi-soten läpi, vastoin Suomen perustuslakia ja kansalaisten oikeuksia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16400727/800-ekk-ei-ole-sairaus-kansanelake-vaan-ihmiskauppaa-eduskunnan-yksipuoluejarjestelmassa#comment-102448912

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16895525/800ekk-orjuuselakelaiset-ilman-oikeusturvaa--ihmiskaupan-valineina-suomessa

      Korruptio-perustuslakivaliokunnan lausunto oli rikos, se perustui pelkästään, äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden etujen turvaamiseen, sote rakennettiin kansalaisten puuttuvien perusoikeuksien päälle, eli se on laiton. Korruptio-perustuslaki-valiokunta, käytti "asiantuntijoina" Veroparatiisi-sotemonopolien pörssikeinottelijoita, finanssimaailman kouluttamia tohtoreita, professoreja, lääkäreitä ym.

      https://yle.fi/aihe/artikkeli/2016/11/03/puoli-miljoonaa-elakelaista-kituuttaa-koyhyysrajan-alapuolella

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16956086/eun-korruptoituneimmat-ja-piittaamattomimmat-paattajat-loytyvat-suomesta

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16657944/kansanedustajat-eivat-edusta-enaa-demokratiaa--sananvapauksien-estaminen-on-iso-rikos-#comment-105133340

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

      Köyhyyteen pahoinpideltyjen eriarvoistaminen keskenään, on niljakasta yhdenvertaisuuden vastaista, epäoikeudenmukaista eriarvoistamista - jos hallitus senkin virheen vielä tekee, niin loputkin äänestäjät kaikkoavat, se on varma.
      Enemmistö 800€/kk orjuuseläkeläisistä, on yksinasuvia ja lapsettomia Suomen kansalaisia.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kyllästyttää jo nämä salaliittoteoriat. Kiitos kuitenkin linkistä. Se kertoo kaiken tsrpeellisen, ihan huuhaata koko sivusto.

    • Anonyymi

      Suomen korruptiopäättäjät harjoittavat IHMISKAUPPAA, orjuuttamalla puolta miljoonaa vanhusta, vammaista, pitkäaikaissairasta, ilman aitoa oikeusturvaa 800€/kk köyhyyseläkkeillä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16254985/thl-on-radikalisoitunut-aarioikealle---ajaa-veroparatiisi-sotesijoittajien-voiton-maksimointia

      https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4879034/Poliisi tutkii turkulaista yksityista saattohoidon kotisairaalaa yli sata potilasta todettu kuolleeksi vastoin saantoja

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kymmenettuhannet-vanhustenhoidon-asiakkaat-jaaneet-taysin-vaille-ulkoilua-thl-tama-on-halyttava-tieto/8115940#gs.yp6bxn

      Ihan kylmää faktaa nuo ihmiskaupassa tapahtuvat, köyhyyteen pakottamalla, eli orjuuttamalla laitoksiin ennenaikaisesti painostamiset ja pahoinpitelemiset ovat.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16528601/bf-porssikeinottelijat-johtavat-suomea-ei-mikaan-hallitus-tai-eduskunta#comment-103829334

      https://www.is.fi/taloussanomat/oma-raha/art-2000004879316.html

      Ruotsissa näistä sentään uutisoidaan ja keskustellaan "hyvinvointi"-kapitalismin lakkauttamisesta. Siellä kansalaisilla, kuten muissakin aidoissa demokratioissa ja oikeus-sivistysvaltioissa, ihmisillä ovat 1 250€/kk minimieläkkeet, oikeusturvan tunnusmerkkeinä, puskurina riistokapitalismin ihmiskaupan välineiksi pakottamista vastaan.

      https://demokraatti.fi/joka-toinen-paiva-yli-65-vuotias-suomalainen-tekee-itsemurhan-onko-vanhuksienkin-suomessa-kohtapuoliin-jo-pakko-siirtya-rikollisuuden-pariin/

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16416544/vale-elakekorotukset-aiheuttaneet-itsemurhien-aallon-suomessa-#comment-102626594

      Suomen vilunkipäättäjät, syvässä korruptiossaan, pelaavat likaista peliä ihmishengillä. Tietävät sen itsekin, mutta ahneus menee kaiken edelle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16657944/kansanedustajat-eivat-edusta-enaa-demokratiaa--sananvapauksien-estaminen-on-iso-rikos-#comment-105133340

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ilmankos sitä Intiassakin jaetaan, yhdessä väkirikkaimmista maista, kun väestöä halutaan vähentää.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      76
      2261
    2. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      263
      1875
    3. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      59
      864
    4. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      70
      818
    5. Voi kulta rakas

      Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �
      Ikävä
      48
      817
    6. Sano nyt mitä

      Sinä oikein haluat?
      Ikävä
      68
      769
    7. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      54
      754
    8. Haluathan nainen edelleen?

      Että hän saa nauttia sinusta. Kun aika on...
      Ikävä
      65
      747
    9. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      71
      745
    10. IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!

      Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss
      Maailman menoa
      177
      723
    Aihe