Nyt se on juonut jo kaikki kuusi, pitää ostaa lisää. Kaljat ei pysy jääkaapissa pitkään mutta maidot monta päivää.
Ostin miehelle kaljaa
19
65
Vastaukset
- Anonyymi
Varmaan nää seksihelteet pakottaa pitää alkoholin veressä
- Anonyymi
Älä osta mitään kaljaa vaan tuoretta viinaa niin silloin pääset viinamiehestäsi eroon kun hän lähtee viinabaariin naisia vokoittelemaan jääden sitten sille tiellensä ja sinulla alkaa lokoisat loppukesän viehkeät illat ilman kaljamiehen aiheuttamaa ylimääräistä rasitusta.
- Anonyymi
Joo ja viina tuhoo sisuskalut nopeempaa kun olut
- Anonyymi
Ei kaljaa juoda tällaisella helteellä, että tulee känniiin, vaan janon sammutukseen.
Alkoholiton olut on parasta janojuomaa tai kotikalja.
Kuka toope jaksaa pelkkää mautonta vettä ryystää tai puhumattakaan maitoa, josta tulee vaan limainen olo.
Kyl on vaan hyvä janon sammuttaja jääkaappikylmä alkoholiton olut.
- Anonyymi
Nyt on oikeeta meininkiä eli kyllä sinä kelpo naiselta vaikutat
Tähän tulisi kommentoitua vähän eri tavalla, jos tietäisi milloin ostit ne kuusi. Jos vasta tänään kauppojen avauduttua, niin tee sille vaihteeksi jotain ruokaa. Jos taas jo eilen, niin olisihan sinun lahopää pitänyt ymmärtää ostaa enemmän kerralla. Yksi sixpack on vain semmoinen maisteluannos.
Vie se välillä ulos pissalle.
- Anonyymi
Minulla on vissyy 2 koppaa. tukgin kaikki jääkaappiin että saa kylmää vissyy joka päivä.
- Anonyymi
Erittäin hyvä vaihtoehto.
- Anonyymi
Ei miehelle pidä mitää ostaa. Ostakoot itse.
- Anonyymi
Eihän pidä ostaa. Maitoa voi juoda tästä lähtien.
- Anonyymi
Ja vettä hanasta.
- Anonyymi
Olisit ostanut itsellekin lavallisen keskiolutta tai viskiä korillisen.
- Anonyymi
Koppa pitää ostaa, eli 24 pack olutta.
- Anonyymi
Tuo nyt sitä kaljaa lisää. On lämmin sää ja jano on koko ajan.
- Anonyymi
Yks kolmonen tänään
Vähä viiniä
Vatsakin tykkää
- Anonyymi
Viinamiehen nainen hakee viinamiehelle kaupasta juotavaa. Nainen valitsee viihamiehen jolle voi käydä ostamassa lisää viinaa.
Raitis mies on yksi kotona.
t. viinamies
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1283912Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans143361- 193285
- 793237
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe573214- 292875
- 472677
- 542617
- 672397
- 192337