Koskaan mutta oot niin ruma ettet kelpaa naisille?
Oletko haaveillut naimisiin menosta
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tinder sukupolvi, pyh. Koettakaa nyt tajuta ettei kyse ole ulkokuoresta. Jotta nämä provoilijat eivät saa valtaa teidän itsetunnossa.
Ulkokuortahan aina, siis aina, katsotaan ensin. Ei kukaan edes halua tutustua rumana pitämäänsä henkilöön, jos ei ole jostain syystä pakko.
Sovittiin nykyisen kumppanin kanssa reilut 10 vuotta sitten, että naimisiin hän ei minun kanssa pääse enkä minä hänen. Asiaan liittyi yksi ehto, mutta ei siitä tässä sen enempää.
-keinovaginamies-
En ole haaveillut.
3 sääntöä:
A:) Älä solmi avioliittoa.
B:) Älä hanki lapsia( anonyymisti voi toki tehdä lapsia/ auttaa raskautumaan)
C:) Älä sitoudu kehenkään taloudellisesti.
Myös " koodi" löytyy, mitä en voi rikkoa. Sen mukaan on elettävä ja valittava partnerinsa postapocalyptisessa maailmassa..
Olen ollut naimisissa jokusen vuoden ja rehellisesti en enää ole ajatellut koskaan avioitua uudelleen, kenenkään kanssa, mistään syystä.
Ei miehet haaveile avioliitosta. Se on akkojen juttuja.
Mene esittämään kysymyksiä kaupungin ydinkeskustan vapaille nuorille naisille, saat hauskoja vastauksia ja hihittelyä.
En ole. Ainakaan sen jälkeen, kun katsoin tämän kauhupätkän.
https://www.youtube.com/watch?v=zHs3SZW1aD4
Naimisiin olisi kiva mennä jos löytyisi sopiva nainen:)
Haaveillut en ole. Olen elänyt 9 vuotta avoliitossa ja olemme aikoja sitten tulleet siihen tulokseen että naimisiinmeno on turhaa. Rakastamme toisiamme ja olemme perustaneet kodin yhdessä. Ostettu yhteinen asunto, meillä on kolme kissaa ja koira. Lapsia ei kumpikaan halua.
Ja se että en kelpaisi kenellekään naiselle? No sitä en ole varsinaisesti testannut kun olen keskittynyt siinä mielessä vain miehiin (olen nainen), mutta tiedän että kelpaisin kyllä. Olen ollut tilanteissa joissa se on tehty selväksi.
Mutta koska minulla on kumppani joka on minulle rakas ja jonka kanssa haluan elämääni jatkaa, niin eiköhän näillä jatketa.