Eikö voi harrastaa muuta kuin kalastusta ja naimista? Oikea kyläpahanen.
Kemijärven harrastusmahdollisuudet
Anonyymi
441515
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Minusta nuo ovat maailman kaksi parasta harrastusmahdollisuutta.
Päivät kalastaa ja yöt rakastella.
Kait täällä voi harrastaa vaikka mitä. Kaikki harrastukset tarvii vähän mielikuvitusta ja rahaa. Omaan makuun nuo isompien paikkojen harrastukset on tosi tylsiä. Onneksi isommissakin paikoissa voi omatoimisesti harrastaa, kuten tälläkin. Mutta nyky uusavuttomille pitää olla lehdessä ilmoitus harratusmahdollisuudesta että osataan harrastaa. Vähän mielikuvitusta kehiin niin on kumma jos ei löydy harrastuksia, mutta jos kaiken pitää olla valmiiksi mietitty ja valmista, niin istuu vaikka kotona.
Kerrohan muillekin mitä muuta mielekästä voi harrastaa.
Kalastaminen on hienoa kun saalis pistää kampoihin. Kunpa naimisessa olisi sama meininki.
Pane sitten sitä kalaa. Hauki tykkää tunnetusti ottaa suihin.
Mitä muuta sitä ihminen ees tarttee.
Jos ei muuta keksi, niin ainahan sitä voi harrastaa harrastamista.
Huh huh, aina voi harrastaa miehekästä harrastushommoilua. Se tuo elämään väriä ja hajuja. Kiitos kiitos <3
Ihmiste sarjamurhaamisen suunnittelu harrastus. Siinä on mielenkiintosta hommaa. hah hah heh
Kepulainen harrastus. Haluavat pitää rajat auki viruksille ja sairastuttaa ja tappaa ihmisiä.
Metsästäminen on hauskaa. Kiva elämys kun näkee elukan aivot pihalla. Eläimiä voi myös panna.
Menkää keiteleelle töihin niin siellä tontilla riittää poroja mitä paneskella.
Ainaski jalakista, sulista, jäkistä ja tennistä
Näkeekö paikkakunnan tason tästä viestiketjusta ?
ulkopaikkakuntalainen
Kemijärvellä on kova taso ja haju. Siellä selviävät vain parhaimmat.
Kemijärveläiset ovat avaruusolentojen vuosituhansien risteytysten tulos. Käytetty vain universumin parhaimpia geenejä.
Käpykylässä ikänsä asuneet ei toki osaa kaivata mitään harrastuksia, kun eivät niistä mitään tiedä. Se on varmaan se Kemijärven onni, kun ei ole mitään ollut, niin ollaan kuin ellun kanat tyytyväisiä olosuhteisiin jossa ei virikkeitä synny.
Muualla pelataan golfia, täällä korkeintaan kyykkää tai mölkkyä pihamaalla.
Golffia, voiko maailmassa tylsempää harrastusta olla? Pitäskö muuttaa etelään että pääsis golffin peluuseen. Mielummin lähtisin vaikka Siperiaan, kun tekisin itteni muka tärkeäksi golffin peluulla.
Miehille ei ole nuoria naisia ja kalatkin on roskakaloja.
Kaikesta päätellen on kyllä oikea persemesta.
Huonosti on teillä asiat. Omapa on asianne miten elämänne vietätte. Kannattaisi kuitenkin käydä muuallakin, jotta saatte perspektiiviä.
Niin, tai muuttaa muualle.
Juomaa, ruokaa ja pillua. Mitä mies muuta tarvitsee?
Mieshän voi alkaa vaikka kaljabaariyrittäjäksi harrastusmielessä.
Mitään siitä ei tule, mutta saahan sitä ihiminen kokkeilla.
Kaikki eläkeläiset nyt yöjalkaan, niinko ennenkin!
Olipa typerä ehdotus harrastukseksi. Paikkakunta on kyllä täysi persemesta.
Harvat ymmärtää sarkasmia. Tosikot ei koskaan.
Sarkasmia on monen tasoista, tuota nyt ei voi edes hyvällä tahdolla semmoiseksi kutsua.
Poismuutto on nouseva harrastus kempassa, sen myötä naimisen harrastus on muuttumassa @unkkaukseksi.
Lisäksi voi porukassa miettiä milloin on sellutehtaan harjakaiset.
Nussuttelu voi pahimmillaan viedä puolet valtakunnasta ja pakottaa 18 vuoden osamaksusopimukseen. Runkkaaminen on terveellistä, turvallista ja ilmaista.
Huh huh ja voi pojat. Miehekkäässä harrastushommoilussa runkataan yhdessä ja halaillaan pöllejä. Onnen Kemijärvi <3
Aivan, siis vetäkäämme käteen hyvät herrat.
Puhtaana käteen.
Hyvä idea!
Halaillaan pöllejä miehekkäissä harrastushommoilussa kyllikin kanssa.
Miksi viitsit tällaista kirjoittaa? Tämä on HYVÄN MIELEN palsta.
Itken pahuuttanne.
Miettikää, lapsetkin voi lukea näitä. Entä turistit, huono kuva tulee kaupungista, kun perverssit kirjoittaa.
"huono kuva tulee kaupungista" Kyllä se kuva tulee niistä ufo- ja tehdas- ja Suomu-jutuista, niistä jo näkee jokainen täysjärkinen, että ainakin tällä palstalla sepustelee mieleltään epävakaata porukkaa.
Ufot ja olennot ovat todellisia ja tuovat positiivista kuvaa peräpään jutuista.
Uunituore piirakka ja sen päälle kun ruikkii lämpimän vaniljakastikkeen niin aijaijaai ja oijoijooi. 😜
Kova on sulla pula piirakasta.
Uunituore ja koskematon piiras on herkullinen.
On se, mutta kova pula siitä tuntuu olevan siellä, kun siitä jatkuvasti postaillaan.
Miksi olet noin paha?
Tajuatko, että Kemijärven palsta pilataan perversseillä jutuilla. Seksi ja seksuaalisuus on luonnollinen asia, mutta nämä kirjoitukset ovat sairaita.
Oletko kokeillut peppupanoa? Siinä paska lentää ja haisee, ihan kuin Kemijärvellä.
Nyt pitää poistaa nämä tekstit.