pääkirjoituksessa taas arvostellaan = pidetään huonona koronarajoituksia. parempaa vaihoehtoa ei kuitenkaan osata tarjota. Toivotaan. <onko päätoimittajan miekestä siis niin, että jos tilanne ,muuttuu rajoitukset eivät silti saa muuttua. Voit vastata lehden palstalla.
PS Pöljyys ei ole viisautta-
taas merkillistä asennetta luoteislapissa
16
2077
Vastaukset
- Anonyymi
Tämän korona sulkeminen täällä lapissa on täysin pöljääkin pöljempää. kyllä se on niin että se corona nyt on tällä maapalolla ja pysyy vaihtaen vain vähän muotoa ja laajuutta
millä alueella pyörii. Ei tätä yhteiskuntaa voi jatkuvasti pitää suljettuna. Meille tulee ennen pitkään nälänhätä. Joudumme jokatapauksessa lähivuosina muuttamaan tapaamme elää jotta ylipäätänsä selviämme henkisssä. Ollaan viimeset sata vuotta osattu tuhota ympäristömme ja terveen elämisen, ravinnon opit sekä paljon muuta.
Ostetaan, ostetaan ja taas ostetaan uutta kun rahaa on ja velkaa saa. Tuodaan ulkomailta suurin osa tavaroista ja ruasta mitä syömme. Helvetti että ihminen on tyhmä. Kusee omaan pesäänsä.- Anonyymi
Tilataan kiinasta ruoka ja tavarat ja maailma pelastuu. Suojellaan ja kielletään kaikki kotimaassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tilataan kiinasta ruoka ja tavarat ja maailma pelastuu. Suojellaan ja kielletään kaikki kotimaassa.
Pasi Pohjola ja Eeva Ruotsalainen hoitavat koronaongelmaa neutraalisti sekoittamatta asioihin kiinan ulkomaankauppaa.
Puhuvat juuri telkassa.
- Anonyymi
Asennetta se vaatii, että säännöt pysyvät mielessä. Rajoilla, varsinkin.
- Anonyymi
Pöljyys ei ole viisautta?
Onko provosointi?- Anonyymi
ei koske meitä eikä vars. minua - kirjoitti onneton lehti mitä tahansa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei koske meitä eikä vars. minua - kirjoitti onneton lehti mitä tahansa
Whataboutismin lähteellä.
- Anonyymi
"voit vastata lehden palstalla"
Aika ylimielinen lähestymistapa...
Tulee ihan mieleen sinisellä kirjoittava nimimerkki tarkkanäköinen.
Hän kirjoitti maaliskuussa:meillä oli ennen voima, teillä laki. Nyt meillä on sekä voima että laki.
Tällaisiksi pikkuhitlereiksi kehittyi syrjäkylän kunkut nettikirjoituksiensa avulla. - Anonyymi
Missä päin sie itte vastaat? Kunnan ilmoitustaulullako?
- Anonyymi
Aikasankarille. Herkkien ihmisten jyraaminen on kaikkea muuta kuin fiksua.
- Anonyymi
Loppui nyt ainakin telkassa koronanumeroilla fiilistely. Ei voi muuta kuin toivoa että korona unohtuu samalla tavalla kuin espanjantauti aikoinaan.
- Anonyymi
Tätä ketjua lukemalla voi vähän päätellä, miksi tiedottaminen on Muoniossa ongelmallisempaa kuin naapurikunnissa.
- Anonyymi
Kummastutti taas jotkin asiat.
- Anonyymi
Tervahaudan lauantaiaamun haastattelu käänsi moniakin käsityksiä vastakkaisiksi. Vieläkin on uutta opittavaa tästä koronasta.
- Anonyymi
Koronapassi menee nyt osittain jäähylle.
- Anonyymi
Onkohan kovin viisasta alkaa käskyttään ketään media-alan ihmistä epaonnistumisista korona-vaivan hoitamisen kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022774Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246870Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20869Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka299854Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies95846Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93729