Lapset ja parisuhde- mahdoton yhtälö

Ei vaan toimi kokeiltu on. Kun lapset tulee ei vaan ole enään parisuhdetta vaan kaverisuhde. Kumpikin vain mielistelee toinen toistaan eron ja elatusmaksujen pelossa ja se häpeä mikä erosta syntyisi olisi sietämätön.
2151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinä se vaan jaksat tota samaa vuodesta toiseen. Mikä pakko on rikkoa perhe? Se on ihan sun oma vika, itse olet tunkeutunut toisten perheeseen ja syytä siitä sitten muita. Näin se aina menee, vika ei ole koskaan itsessä. Sori, sinä ole syyllinen.

Äänestä
  • Ääliö, nyt oli kyse ydinperheestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei vaan toimi kokeiltu on. Kun lapset tulee ei vaan ole enään parisuhdetta vaan kaverisuhde. Kumpikin vain mielistelee toinen toistaan eron ja elatusmaksujen pelossa ja se häpeä mikä erosta syntyisi olisi sietämätön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu