Joukossa tyhmyys tiivistyy

Anonyymi

3

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Samaa ihmettelen minäkin.

    • Anonyymi

      Minusta juttu haisi keinotekoiselta jo alusta asti. Vähän turhan sopivasti tuli palautetun miehen kuolema ja valitus heti putkeen.

      Kateeksi ei käy Migrin päätöksiä tekeviä virkailijoita, jotka tekevät päätöksiä usein hatarien tietojen pohjalta. Heillä kun ei ole muuta kuin se mitä kerrotaan. He eivät voi tutkia jokaikisen taustoja, valehtelevatko he vai eivät. Tätä käytetään armottomasti hyväksi. Ei voida edes selvittää kaikkien henkilöllisyyttä. Turun puukottajankin oikea henkilöllisyys selvisi vasta monen päivän KRP:n ja muiden tutkimusten jälkeen.

      Tulee myös mieleen kuinka paljon kaikki maksaa. Ei ihan tehokkaammasta päästä 500 päätöksen tarkastaminenkaan. Onkohan kukaan miettinyt miten paljon ihmisiä on saanut perusteettomasti, valehtelemalla oleskeluluvan.

    • Anonyymi

      "Asiakirjat" miehen kuolemasta oli olemassa mutta suu vaahdossa pätevät virkailijat eivät lukeneet niitä kun tärkeintä oli haukkua palautusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      30
      4176
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4017
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      58
      3624
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      22
      3463
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3437
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3301
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2866
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2795
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      20
      2544
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2274
    Aihe