Kannattaako ottaa vakavasti

Anonyymi

mies jolla on lapsia? Tuleeko siitä mitään jos mies on jatkuvasti lastensa kanssa? Entinen eukko kuitnekin hankaloittaa meidän yhteiseloa, on jo nyt hankaloittanut, niin jos vielä pääsee määräileen meidän arkee niin katastrofihan siitä tulee. Olen muutaman kerran nähnyt mun tulevat lapseni, sit eukkoa en ole, ekä varmaan tarvik- kaan, mutta minä laitan sille jauhot suuhun, mua ei määrätä.
Aattelin et jos tehäisiin miehen kanssa systeemi miten otetaan lapset tänne ja kuin kauan ovat, ja se miten minä tulen lasten uudeksi äidiksi ja pääsen kasvattamaan, niin ne kun olisi selvät niin kellään ei ole sanomista, Arki voisi suua hyvin.
Toisaalta taas jos eksä on noin hankala eikä pidä määräyksiäni, niin siitä voi tulla ongelmia.

Nyt asutaan erilleen kun mies asuu viel siellä perheensä luona, mutta kovasti olsi muuttamas mun kanssa yhteen, sanoo että oottaa kuin kuuta nousemaan, että pääsis mun kanssa yhteen. Se nainen pilasi liittonsa, en minä mie vaan odottelen ja kannustan miestä lähtemään, olen syytön eroon autan vaan miestä nopeaan ratkaisuun. Laitoin eksälleen viestin että turha enää itkee sen perään, ollaan oltu jo kauan yhdessä joten paras vaan tehdä niin kuin mie haluun.

7

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toiveajattelua. Mies olisi jo lähtenyt, jos haluaisi. Se haluu vaan vähän irrotella sun kans. Se onnistuu, kun vähän juttelee sun toivomia asioita.

    • Anonyymi

      Sairaan naisen tekstiä. Niin kovin, kovin sairaan.

      • Anonyymi

        Sairaan hyvä teksti, sairaan hyvä aloitus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sairaan hyvä teksti, sairaan hyvä aloitus.

        Sairaalta ihmiseltä 😂😂


    • Anonyymi

      Nyt sulta on jäänyt lääkkeet ottamatta.

    • Anonyymi

      Hyvä aloitus, tälläistä on joka perheessä jossa joku vie perheestä miehen ja lasten isän. Sitä ei vaan naikkoset tajuu kun heillä ei olemitään menetettvää, kun ei ole mitään olemssa. Eka mies ja heti perheellinen piti ottaa ja rikkoa toisten perhe.

      • Anonyymi

        Huono aloitus, tälläistä on joka perheessä jossa joku vie perheestä naisen ja lasten äidin Sitä ei vaan miekkoset tajua kun heillä ei ole mitään menetettävää, kun ei ole mitään olemassa. Eka nainen ja heti perheellinen piti ottaa ja rikkoa toisten perhe.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1775
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1260
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      925
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      698
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      696
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe