mies jolla on lapsia? Tuleeko siitä mitään jos mies on jatkuvasti lastensa kanssa? Entinen eukko kuitnekin hankaloittaa meidän yhteiseloa, on jo nyt hankaloittanut, niin jos vielä pääsee määräileen meidän arkee niin katastrofihan siitä tulee. Olen muutaman kerran nähnyt mun tulevat lapseni, sit eukkoa en ole, ekä varmaan tarvik- kaan, mutta minä laitan sille jauhot suuhun, mua ei määrätä.
Aattelin et jos tehäisiin miehen kanssa systeemi miten otetaan lapset tänne ja kuin kauan ovat, ja se miten minä tulen lasten uudeksi äidiksi ja pääsen kasvattamaan, niin ne kun olisi selvät niin kellään ei ole sanomista, Arki voisi suua hyvin.
Toisaalta taas jos eksä on noin hankala eikä pidä määräyksiäni, niin siitä voi tulla ongelmia.
Nyt asutaan erilleen kun mies asuu viel siellä perheensä luona, mutta kovasti olsi muuttamas mun kanssa yhteen, sanoo että oottaa kuin kuuta nousemaan, että pääsis mun kanssa yhteen. Se nainen pilasi liittonsa, en minä mie vaan odottelen ja kannustan miestä lähtemään, olen syytön eroon autan vaan miestä nopeaan ratkaisuun. Laitoin eksälleen viestin että turha enää itkee sen perään, ollaan oltu jo kauan yhdessä joten paras vaan tehdä niin kuin mie haluun.
Kannattaako ottaa vakavasti
7
165
Vastaukset
- Anonyymi
Toiveajattelua. Mies olisi jo lähtenyt, jos haluaisi. Se haluu vaan vähän irrotella sun kans. Se onnistuu, kun vähän juttelee sun toivomia asioita.
- Anonyymi
Sairaan naisen tekstiä. Niin kovin, kovin sairaan.
- Anonyymi
Sairaan hyvä teksti, sairaan hyvä aloitus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sairaan hyvä teksti, sairaan hyvä aloitus.
Sairaalta ihmiseltä 😂😂
- Anonyymi
Nyt sulta on jäänyt lääkkeet ottamatta.
- Anonyymi
Hyvä aloitus, tälläistä on joka perheessä jossa joku vie perheestä miehen ja lasten isän. Sitä ei vaan naikkoset tajuu kun heillä ei olemitään menetettvää, kun ei ole mitään olemssa. Eka mies ja heti perheellinen piti ottaa ja rikkoa toisten perhe.
- Anonyymi
Huono aloitus, tälläistä on joka perheessä jossa joku vie perheestä naisen ja lasten äidin Sitä ei vaan miekkoset tajua kun heillä ei ole mitään menetettävää, kun ei ole mitään olemassa. Eka nainen ja heti perheellinen piti ottaa ja rikkoa toisten perhe.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412014- 1881617
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461260Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50972- 40779
- 14770
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24725Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637