Formula 1

haussa

Siis mahtaako olla mitää tietoo semmosesta biisistä jossa on jotai formuloista. Siis se on joku ihme jumputus biisi ja sanat menee jotenki: "Hä-hä-häkkinen, Shumacher lähestyy... " ja jotai siin on. En oikein enää muista mut siis koko ajan toistuu jotai pätkiä formulan selostuksesta ja autojen ääniä taustalla. Oisko mitää tietoo?

6

4276

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä

      Luulen että tarkoitat DJ 2000. Etsi heidän levy. Minulla on levy jossa on eriesittäjiä (F1.99)
      Siinä biisissä höpötetään kaikenlaista. Höpöttäjä on Matti Kyllönen. Biisin nimi on Häkkinen on ykkönen. Tätä levyähän ei kyllä enään kaupoista saakkaan. En kyllä tajua miksi haluat juuri tämän cd n sillä se on täyttä roskaa.

    • tihk

      se vois olla myös Häkkisen Mika biisi. Sen esittäjää en muista

    • Nanasdkf

      jope ruonansuulla oli joku tuollainen biisi. joku shuummahherilta palo kumi, ja joku ralffi tuli ja erja paistaa pullia ja jotai kullia tms.. eti jope ruonansuu

    • Alkuperäinen (?) versio on DJ Visage - Formula. Ja suomenkielinen versio kappaleesta on DJ Visage feat Matti Kyllönen - Formula.

    • Anonyymi

      Tietääkö kukaan sitä formula on ykkönen siinä sanotaan että FORMULA ON YKKÖNEN ja jotain myöhemmin kun kello käy niin on tarkoitus siis voittaa en oikein muista mutta onko jollain sen laulun sanoja

    • Anonyymi

      Jopen Keke Keke ruusperi ruusperi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      93
      1496
    2. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      71
      1221
    3. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      66
      990
    4. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      168
      881
    5. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      119
      876
    6. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      784
    7. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      105
      710
    8. Huomenta

      Rakas... Tiedän että tykkäät minusta😘
      Ikävä
      45
      693
    9. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      65
      690
    10. Oothan sä erilainen mies

      Kaikintavoin. Ikävä kyllä en tunnistanut sitä seikkaa aikoja sitten, ja nyt olen armottoman rakastunut. Olen vaan ❤️
      Ikävä
      37
      666
    Aihe