Äitipuoleksi(ko)

Ei ikinä. Kaikki uusioperheet täynnä sotkuja.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Olisin todella sydämestäni auttanut mutta en todellakaan hyväksy rasisti käytöstä missään muodossa joten ei tule kysymykseenkään auttaa sinua

Äänestä

Minun mielestä naiset, joilla itsellä on lapsia, mutta ei sietäisi miehellä moisia on yksinkertaisesti saatanan itsekkäitä ihmisiä.

Äänestä
  • No miksiköhän? Mikä siinä omassa pennussa ja sen ottamisessa arkeen mukaan olisi sen parempaa kuin toisen lapsissa? Etovaa ajattelua ja sam tietysti toisinpäin, mutta enemmän tuollaista omahyväistä kusipäisyyttä tuntuu naisista löytyvän.

    Äänestä

Lapset on kerran tehty valinta, joten eläköön sellainen hlö sitten lapsilleen.

Äänestä
  • Ei kannata elää pelkästään lapsilleen, kuten ei kannata elää pelkästään puolisolleen ym. Ihmisen hyvinvointi koostuu useasta palasta, jotka parhaimmillaan on sopusoinnussa. Ja mitä lapsiin tulee, niin sitä on vanha kansan sanontakin: lapset on hetken lainaa vaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei kannata elää pelkästään lapsilleen, kuten ei kannata elää pelkästään puolisolleen ym. Ihmisen hyvinvointi koostuu useasta palasta, jotka parhaimmillaan on sopusoinnussa. Ja mitä lapsiin tulee, niin sitä on vanha kansan sanontakin: lapset on hetken lainaa vaan.

    Mutta voivat olla myös este uudelle suhteelle.

    Äänestä

En voisi sietää toisen naisen lapsia. Ja sitten olisi vielä se ex akka huutelemassa elämässä. No ei helvetissä!

Äänestä
  • Liiallinen mustasukkaisuus on sairaus ja jos et kestä entisiä kumppaneita, niin ehkä joudut katselemaan epäilyttävän nuoria tapauksia siinä tapauksessa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Liiallinen mustasukkaisuus on sairaus ja jos et kestä entisiä kumppaneita, niin ehkä joudut katselemaan epäilyttävän nuoria tapauksia siinä tapauksessa.

    Mustasukkaisuus? Lähinnä ärsytys ja työmäärä jonkun muun tekeleistä. Siihen ei mustasukkaisuudet liity. Miksi kukaan roikottaisi rasitteena mukanaan miehen entistä elämää? On lapsettomia vanhempiakin miehiä.

    Äänestä

Joo tää on paha. Ei miestä lapsilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei ikinä. Kaikki uusioperheet täynnä sotkuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu