Kysymyksiä septumiin liittyen

Anonyymi

Elikkä siis, oon 15-vuotias ja oon jo kauemman aikaa halunnut septumin mut mietityttää että sattuuko se tosi tosi paljon? Itellä on muitaki lävistyksiä ja esim nenäkoru ei sattunu paljoakaa, vähän vain nipisti mutta oon lukenu että septum on tosi kivulias. Ja mopokortin saan muutaman kuukauden sisään niin mietin että eihän septum osu kypärään koska voin kuvitella että se ei ois kauheen kiva sit etenkää parantumisvaiheessa. Ja millanen alotuskoru yleensä pistetään?

2

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      moikka! itse tein septumini ammattimaisilla vehkeillä, septum on paras ja ainoa lävistys joka itellä on :) teko ei satu yhtään kunhan on tehty oikeasta kohtaa ”hae sweet spot septum piercing googlesta”
      septumin paraneminen oli super nopeaa ja helppoa senkun merisuolaa 1tsp kuppiin ja kädenlämpöistä vettä ja nenu kuppiin:) kaikki lika katoaa siinä!
      aloituskoruksi hevosenkenkä 1,6mm (hevosenkenkä on helppo flipata nenän sisään jolloin vanhempi väki ei nimittele korua)

      • Anonyymi

        Kiitos vastauksesta, oon päättäny nyt hankkia sen ja vinkeistä on apua, tuo hevosenkenkä flippaus on just tullu mieleen ku niitä riittää ketkä siitä jaksaa kommentoida negatiivista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe