Viesti sallalaisille

Anonyymi

Ettekö vanhemmat voi laittaa kakaroitanne kuriin ettei tunkisi miten sattuu auton eteen pyörillään? Tai huudattaisi musiikkia puolukan pihalla?

7

1597

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kai lapset uskoo jos heille nätisti käy puhumassa, vaikka tuntematonkin ihminen? Ei he ole kakaroita, vaan tavallisia lapsia/nuoria, joille voi nätisti sanoa jos möykkävät tms häiritsee.
      Terv. Imatralta

    • Anonyymi

      Jospa siellä kylällä ajelisi autot joskus sallittua nopeutta niin ei tulisi noita vaatatilanteita niin useasti

    • Anonyymi

      Sallassa on hyvin paljon erityislapsia ja varsinkin täysin erikoisia vanhempia. Osa lapsista saa tehdä ihan mitä vaan. Vanhemmat syyttävät aina muita, omissa lapsissa ei ole koskaan mitään vikaa. Liinaharjuntiellä on ratkaistu tuo autoilla kovaa ajelu, 20 nopeusrajoitus ja kuulemma järkyttävät hidasteet.

    • Anonyymi

      Salla on ensimmäinen paikka, missä pienillä lapsillakin on rekkamiesten puheet. Karua kuunneltavaa.

      • Anonyymi

        rekkamiehet ne on alulle pannukkin


    • Anonyymi

      Iso osa vanhemmista ei ole omien lastensa kanssa ollenkaan. Näyttää siltä että lasten kasvatus ei kuulu heille millään lailla. Kaikki kaatuu koulun ja varhaiskasvatuksen vastuulle. Sitten lapsia lääkitään rajusti jotta heidät saadaan ruotuun. Lääkitään aivan liikaa. Muualta tulleet vanhemmat ovat kauhuissaan näistä paikkakunnan lapsista ja nuorista. Toki Sallasta löytyy vastuullisia vanhempia ja mahtavia lapsia.

    • Anonyymi

      Alkuviikosta töistä tullessani Kuusamon tiellä ala-aste ikäisiä poikia keuli pyörillään todella vaarallisesti ja yksi ylitti tien katsomatta tuleeko autoja. Ajoin hitaasti kun näin että pojat eivät seuraa liikennettä. Oli lähellä ettei poika jäänyt autoni alle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      108
      1329
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      982
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      854
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      662
    6. 32
      655
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      588
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      496
    Aihe