Korona aikana kahdesti iltaa viettämässä, viime kesänä ja nyt viikko sitten terassilla, vaimo siinä laittautui ja kun sanoi valmis kattelin pitkään, onks jotain outoo vai vaimo kysyi kun katot niin pitkään. En ollut vaimoa nähnyt vuoteen meikattuna, oli kunnon huulipunat, ripsivärit, pakkelit. Lyhyet sortsit ja kiva tiukka kesäinen paita. Sanoin suora sanaisesti kun se on mun tyyli, olet pantavan näköinen, haluttava. Eli kun olen meikässä sua alkaa panettaa, tyypillinen mies. Vaimo antoi pusun poskelle ja illan viettoon. Meikit ne vaikuttaa kummasti, ilman niitä vaimo on kuin kuka tahansa tavis nainen.
Oli kiva huomata
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oma mieheni taas pitää enemmän, jos minulla ei ole meikkiä, tai on vain vähän
olen kateellinen,
nimittäin juuri noin samaan tyyliin, kaunistautuminen, kuin vaimosikin, olisin naisena toivonut, että puolisoni olisi ymmärtänyt, että kaunistaudun, häntä varten, ja että olisi, naiselta se on rakkaudenosoitus, kaunistautua omaa miestä varten,
jotkut rahvaat miehet ajattelee vaan "paljonko meikit maksoi" . . .
siinä kyllä naisen mieli latistuu:(
Oma mies ei sanonut kauniiksi edes hääpäivänä. Vaikka muut sanoivat. Meikkaan ja laitan hiuksia ei edes huomaa. Ja jos asiasta kysyy tokaisee vaan "Sinä nyt oot aina kaunis." Ihan yhtä tyhjän kanssa siis.
Miehet on torvia kun eivät ymmärrä että juuri he tekevät naisen kauniiksi kun antavat hyvää palautetta, se saa naisen hehkumaan.