"Polarisaatio"-vaalimainonta, korruptio-yksipuoluejärjestelmän LIIMA.

Anonyymi

Erityisesti äärioikeistokristillisyydellä, teennäisellä, ontolla ruikutuksella, eduskuntavaaleihin tähtäävät, opposition porvaripuolueet, ovat nyt muka "huolissaan" kansan kahtiajaosta. Siis siitä minkä aiheuttajia ovat ja jolle nykyinenkään hallitus, ei suurista lupauksista huolimatta, ole tehnyt mitään.
Puoli miljoonaa 800€/kk sairaus-kansan-köyhyyseläkeläistä, edelleen heitteillä, ilman aitoa oikeusturvaa., äärimmäisessä köyhyydessä.
Tämä kansallinen hätätila, ei näy tiedotusvälineissä. Välinpitämättömyys leimaa medioita.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/14453980/porvarihallituksen-jaatavaa-kyytia

Todellisuudessa niitä ei vähempää voisi kiinnostaa, miten köyhyyteen pakotetut, Suomen entistäkin kylmemmässä ja kovemmassa yhteiskunnassa pärjäävät.

EK-Yleisradio keskittyy Kokoomuksen vaalimainontaan, rikkaiden ruikutukseen, muut EK-mediat, samaan äärioikeistopopulismiin ja pinnallisuuteen. Suomen kansaa tyhmistetään urakalla ja rikkaimpia hyödyttävää koulutusta, hoetaan edelleen mantrana, ratkaisuna kaikkiin ongelmiin, mitä se ei ole.

Oikeus-sivistysvaltioissa ovat jo alkaen 1 250€/kk minimieläkkeet ja ihmisarvo tunnustetaan myös esim. perhe-lähisuhde-ym taloudellisen, fyysisen, seksuaalisen ja henkisen väkivallan, kasvualustakseen saaneille kansalaisille.

Ainut keino murtaa, eduskunnan syvästi korruptoitunut YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, on jättää kokonaan äänestämättä eduskuntavaaleissa. Hallitus joka ei pidä lupauksiaan eläkeläisköyhille, ei ansaitse äänestäjiä ja opposition äärioikeistoradikalismille ei kenenkään kannata, ääniään uhrata.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16889153/vttvn-ja-krpn-olisi-pitanyt-tutkia-vvmn-hetemaen-varojenkaytot-bf-yhteyksineen

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16964416/kok-veroparatiisi-niiniston-feikki-demokratia-kasitys-aiheutti-ison-koyhyysongelman-suomessa#comment-108252761

"Polarisaatio", eli kansan kahtiajako, on äärioikeiston / eduskunnan korruptoituneen yksipuoluejärjestelmän vaalimainos ja liima, jolla houkutellaan kansalaisia, äänestämään rikkaiden yksipuoluejärjestelmää. Viisainta on boikotoida eduskuntavaaleja.

5

744

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älkää antako painostaa itseänne äänestämään. Korruptio-yksipuoluejärjestelmä, käyttää verovaroja, poliittisen korruption mainontaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16657944/kansanedustajat-eivat-edusta-enaa-demokratiaa--sananvapauksien-estaminen-on-iso-rikos-#comment-105133340

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16685026/uusi-kansalaisvelvollisuus-on-aanestamatta-jattaminen-kun-korruptio-lapaisee-eduskunnan

      Piiiiiiiiiiiiiiiiiiitkä medialakko vaalien alla, ettei vahingossakaan, joudu osaksi niljakasta veroparatiisi-politiikkaa.

    • Anonyymi

      Sanan- ja mielipiteidenvapauksien estämistä kansalaisilta, koronarokote-trollausta puolesta ja vastaan - rokotemainoksilla, yritystuilla korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmästä rahoitettuna, tällä palstalla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173448/rokotemyonteisetvastaiset-yksi-ja-sama-aarioikeiston-veroparatiisi-rokotemainostaja

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173399/rokotevastustajat-ja-rokotemainostajat-ovat-yksi-ja-sama-veroparatiisi-porssikeinottelija-taho

      Venäjän meininkiä on eduskunnan, korruptio-poliitikkojen likainen ja lakien vastainen toiminta.

      https://www.dw.com/en/the-russian-oligarchs-of-the-fincen-files/a-55062675

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16964416/kok-veroparatiisi-niiniston-feikki-demokratia-kasitys-aiheutti-ison-koyhyysongelman-suomessa#comment-108252761

      Ei ihme, että pahviniinistö viihtyy Putinin seurassa, viihtyihän se Lukashenkonkin seurassa, Suomen Bolsonaro.

    • Anonyymi

      Aivopierujen aatelia EK-medioissa tänään, kun kehottavat eläkeläisköyhistä huolta pitävää Ruotsia, "ottamaan mallia Suomesta" EK-IL:ssa. Suomen korruptiopoliitikot toivoisivat, että muutkin Pohjoismaat, jättäisivät sairaus-kansaneläkeläiset heitteille, äärimmäiseen köyhyyteen, vakavan pandemian keskelle ja ALTISTAISIVAT riskiryhmät koronalle, kuten Suomen korruptio-eduskunta tekee.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

    • Anonyymi

      Ruotsissa on "hallituskriisi", koska siellä välitetään ihmisistä, vanhukset, vammaiset ja pitkäaikaissairaat, viettävät talvet etelän lämmössä hoidoissa, kun Suomen 800€/kk orjuuttamis-ihmiskauppaeläkeläisiä, kerjuutetaan äärioikeiston Teekutsu-kerjuuttamisbisneksissä, eli köyhimmistäkin pyritään hyötymään, repimään kaikki irti Suomessa, riskiryhmät hetteillä.

      https://www.svt.se/nyheter/inrikes/det-har-innehaller-avtalet-mellan-regeringen-och-vansterpartiet

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      276
      14531
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      72
      7356
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      212
      7194
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5199
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      120
      4937
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4744
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      102
      4554
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      30
      4492
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      79
      4203
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3988
    Aihe