Olen käynyt nyt 5 pyöräliikkeessä ja kaikissa palvelun taso on "paljon saa maksaa? Okei, toi on hyvä" Jos koittaa tarkemmin selvittää mikä merkki ja malli sopisi minulle, vastauksena saa litanjan osasarjoista. Tuntuu, että pitäisi itse opiskella ammattilaiseksi ja tilata pyörä netistä tai mennä kertomaan myyjälle suoraan minkä pyörän haluaa. Ei ihme, että kivijalat kuolee, kun siellä ei ole mitään osaamista enää jäljellä.
Mistä pyöräliikkeestä saa ammattitaitoista palvelua pk-seudulla?
9
184
Vastaukset
- Anonyymi
Näin on ympär Suomenmaan. Ehkä jostain löytyy vielä rehellistä korjaustointa harjoittava jolla on kyky kaikintasoisiin polkupyöriin ja niiden korjaustoimiin ja vieläpä tahto tehdä työ hyvin. Näyttää siltä että työlistan töistä osa jätetään kylmästi tekemättä ja laskutetaan sen mukaan kuinka kauan pyörä verstaalla saadaan pidettyä.
- Anonyymi
Millasen fillarin ajattelit haluta?
- Anonyymi
Jos haluaa että myyjällä on aikaa pähkäillä pyörävalintaa kanssasi niin kannattaa mennä liikkeeseen sesongin ulkopuolella. Tammi-helmikuu lienee parasta aikaa kun syksyn huoltorysiskin on saatu purettua.
Pyörän ja kaiken muunkin hankintaan pätee se että ensin täytyy tiedostaa omat tarpeet mahdollisimman realistisesti. Mitä enemmän tietää hankinnan kohteena olevasta asiasta sitä varmemmin hankinta menee nappiin. Kannattaa siis panostaa asioiden selvittämiseen. Kun osaat esittää oikeat kysymykset niin saatat saada niihin myös vastauksen. Kun ymmärrät vastauksen niin osaat esittää tarkentavia lisäkysymyksiä.- Anonyymi
Kun tosissaan on pyörää ostamassa niin siinä on kivijalka vaan turhaa tiellä.
- Anonyymi
Minkälaista pyörää olet hakemassa?
- Anonyymi
Köyhä kun menee tinkaamaan pyörää satasella yleensä heitetään ulos naurun saattelema. Kun vähän paksumman nipun näyttää tuohta niin palvelu yleensä toimii.
- Anonyymi
Onko tullut monestikin kokeiltua?
- Anonyymi
No voi voi. Onko polkypyöränkin ostaminen nykyään noin vaikeaa?
- Anonyymi
Mitä kovempi vauhti,
Sitä kapeampi perspektiivi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684665Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232800Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 591400
- 951282
- 471169