Mitä tekisitte tässä tilanteessa.
Lasten tulisi mennä äidilleen 4 viikon isiloman jälkeen maanantaina.
Äiti ilmoitti että on joutunut karanteeniin, mutta tiedustellut että lapset voi mennä hänelle silti jos näin sovitaan keskenään.
Minä en suostu, joten äiti vaati että saa ainakin käydä leikkimässä ulkona lasten kanssa. Siinähän ei ole mitään järkeä. Samalla hän voi tartuttaa lapset jos korona hänellä on.
Äiti sanoi tekevänsä ilmoituksen jos en luovuta lapsia tai edes anna leikkiä heidän kanssa.
Lastenvaohtopäivä karanteenin aikana
Anonyymi
0
67
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492023Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051727- 931557
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73956- 45937