Vanhasta, siis. Pakettiauton moottorissa on paljon metallia ja autossa muutenkin. Kai siitä jotain saa vaikka vanha onkin?
Olettaen, että romikselta tulevat pihasta hakemaan.
Mitä olette saaneet romuttamolle kuljetetusta pakettiautosta?
7
1236
Vastaukset 7
- Anonyymi
jos haluat sen 89 euroa käteen niin sun pitää itse kuljettaa se paikalle ja siitä pitää olla nesteet pois, mukaanlukien iskarien nesteet...
- Anonyymi
Sehän kuuluu romuäijille saatte kamiinaa öljyy
- Anonyymi
Kupari kaapelia 500kg mukana niin saat 20 kymppiä!
- Anonyymi
https://www.reteko.fi/
"Tienaat romulla helposti rahaa."
"Maksamme toimipisteisiimme tuoduista romuautoista ja -ajoneuvoista päivän hinnan. Romumetallin hinta vaihtelee markkinoiden mukaan. Maksun saat suoraan tilillesi. Emme peri laskutuslisää tai punnitusmaksuja."
https://www.reteko.fi/romuauton-kierratys/
Eivät kerro kuinka paljon tienaan.- Anonyymi
Taitaa romuautosta saatava hyvitys mennä kuljetuskuluihin. Eli saa olla tyytyväinen että vievät ilmaiseksi romun pois pihalta, eivätkä laskuta siitä.
- Anonyymi
Voi perseenhelvetin vajaaälyinen apuna. Monesss pakusss on ihan samanlainen moottori kuin henkilöautossakin.
- Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-12213874 "Metalliromun hinta on tällä hetkellä korkeammalla kuin koskaan – metalliyrittäjä ostaa kaiken, mitä tarjotaan"
https://www.is.fi/autot/art-2000008746136.html "Metallin korkea hinta on saanut suomalaiset romuttamaan autojaan – Etelä-Pohjanmaa 91,3 prosenttia"
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/88be0701-edad-598e-87b8-bc8573a44f36 "Romumetallin hinta sai siivet: "Tilanne kääntyi lyhyessä ajassa päinvastoin, sillä nyt kaikki menee mitä saa""
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.732328Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt361912- 1001201
- 47965
- 91892
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.26837- 29700
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,146692- 41685
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56598