Missä korona avustukset viipyy?

Korona avustukset luvattiin maksaa heinäkuussa.
Onko joku saanut?
Terveisin väsynyt hoitaja
Menikö rahat kunnanjohdon ja kunnanjohdon palkanneisiin virka henkilöille omiin taskuihin.
7159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Lopeta heti naukuminen apuhoitajilla on liikaakin palkkaa, nuku yöllä eläkä joka remua kai sitä väsyy jos joka yö valvoo hullunlailla, jätä se ravintelissa hyppiminen.
Hoitajien palkkaa tullaan täällä laskemaan, ei ole suhteessa siihen mitä työtä teette narisitte vaan. Siivoojalle annetaan lisää palkkaa, tekevät teidänkin työtä, kuulemma istutte aina kuksa kahvilla, tämmöinen peli ei vetele työaikaan tullaan puuttumaan, työaika ei ole kahvilla istumista palkan eteen pitää tehdä työtä, eikä naputella sitä kännykkää jatkuvasti. Tästäkin on sanottu on kumma kun sanominen teille ei sitten millään mene kaaliin. Tutkimme asiaa ja katsotaan keinoja että kaaliin menee. Keinot ei porkkanaa, vaan ihan muuta.

Äänestä
  • Mieti mitä kirjoitat!

    Äänestä

Missä viipyy poromiesten korona avut? Pitäis alkaa jo saamaan.

Äänestä
  • Ei nyt riitä korona tukia ko pittää drone kalusto uusia .

    Äänestä

Kyllä meilekki pittää antaa korona tukia kunnolla. Meiän porot on voinhe kuolla koronhan.

Äänestä

Kyllä ne kunnam virkaa nauttivat, kunnanjohtajan kanssa syövät korona avustukset. Heillä ollut niin rankkaa etätöissä ja kelkkakin painaa niin paljon kun kahvaa kääntänyt. Kilpikellä mökitki ollut ilmset tai kunnan veronmaksajat maksanut. Son niin raskasta kantaa kännykkää ja korvia häirinnyt kun joku on soittanut ja kysynyt jotakin, eii sitä heikompi kunnantalolla jaksa. Kunnan oven lukitseminenkin ja avaaminen on vienyt voimia kun avain ei heti ole mennyt oikein. Yritämme ymmärtää heidän rankkaa aikakautta. Niin.

Äänestä

Kyllä met taas kärsimmä. Porot kullee koronhan. Piru vie.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Korona avustukset luvattiin maksaa heinäkuussa.
Onko joku saanut?
Terveisin väsynyt hoitaja
Menikö rahat kunnanjohdon ja kunnanjohdon palkanneisiin virka henkilöille omiin taskuihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu