Tukholmassa taas ammuskeltu

Eivätkö pride- svenssonit pysty pitämään järjestystä yllä?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/35a12f83-abb2-4f0a-a8c6-9858c07f68c8

Tiesittekö, että pronssi-ja rautakaudella, ja varmaan aiemminkin, svenssonit olivat kannibaaleja? Samaa pskaa asui ja asuu tälläkin puolella merta.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ruotsalaiset valittavat, paluuta vanhaan hyvään aikaan ei enää ole. Häiriköt on maahanmuuttaja taustaisia, moni kiroaa Ruotsin lepsun maahanmuutto politiikan, nyt sitä kuitenkin ollaan kiristämässä, mallia otetaan Tanskasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eivätkö pride- svenssonit pysty pitämään järjestystä yllä?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/35a12f83-abb2-4f0a-a8c6-9858c07f68c8

Tiesittekö, että pronssi-ja rautakaudella, ja varmaan aiemminkin, svenssonit olivat kannibaaleja? Samaa pskaa asui ja asuu tälläkin puolella merta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu