Oi voi sentään

Olette alkaneet harrastaa sinkut palstailua.
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Eikä ku tarttis lopettaa tykkänään.

Äänestä
  • Et pysty millään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Et pysty millään.

    Pystyn, mutta sitten olen kirjaimellisesti sosiaalisesti erakko. Yhteydenpito muihin, kuin perheenjäseniin loppuisi. Te olette niitä perheen ulkopuolisia sosiaalisen kanssakäymisen ihmisiä.

    Pitääpä miettiä. Mitä se tekee henkiselle puolelle, kun ei kommunikoi ollenkaan perheen ulkopuolisten kanssa.

    Äänestä

  • MCMLXXVI kirjoitti:

    Pystyn, mutta sitten olen kirjaimellisesti sosiaalisesti erakko. Yhteydenpito muihin, kuin perheenjäseniin loppuisi. Te olette niitä perheen ulkopuolisia sosiaalisen kanssakäymisen ihmisiä.

    Pitääpä miettiä. Mitä se tekee henkiselle puolelle, kun ei kommunikoi ollenkaan perheen ulkopuolisten kanssa.

    Taino eskariopelle pari sanaa, vähintään huomenta ja kiitos, huomiseen. Kaupankassalle kiitos.

    Vähiin käy sosialisoiminen. Ehkä mä vähän ylläpidän sosiaalisia taitoja, jos kuitenkin työelämäänkin pitää vielä palata. Etten ole ihan pölhökustaa ja puhekyvytön.

    Äänestä

täällä voi päästä iki sinkuksi,

Äänestä

Sjat sitten jo! Silloin mustavalkoiseen aikaan. Turha sitä nyt on alkaa enää voivottelemaan. 😬

Äänestä

Minkä takia Sinua pelottaa tämä palstailu niin paljon?

Äänestä

Vqlkoinen on mustq, sama väri, vain erilainen valaistus tai tummennusaste.

Mutta sinise4stä ei saa punaista vääntämälläkään, väreissä.

Valkoinen = Harmaa = Musta aivan sama väri.

Äänestä

Sitä' se Fordin omistajalle teettää kun muuten ei seksiä saa :D

Äänestä

Perimmäinen syy palstailuun voi olla viihde.

Jos tytöt tekevät hassuja juttujaan, kuten joku pikselöitinkin ruoanlaitosa, pikkelointnistä tuli pikselöinti :D

Ja perunasta tuli vektorointi LD

Äänestä

Pikkelointi oli mutta se muuntautui se sana pikselöinniksi hassusti, eli ruoanlaiton toinen tarkoitus sanamuotona... ruoanvalmitaminen = pikselöinti.

Synonyymi eli käsite samalle asialle.

Äänestä

Ajanhukkaa tämä on!

Äänestä

Miksi aviopuolisosi on runkkari?

Äänestä

S24:n sinkut ovat keski-ikäisiä ihmisiä, jotka hukkaavat elämänsä viimeisimmät aktiiviset vuodet odottamalla täällä ihmettä.

Vähän kun odottaisi puhelua vohvelirautaan.

Äänestä
  • Saako täällä edes jakaa toiselle sähköpostiosoitetta?
    Vai pitääkö tehdä heti sokkotreffit Stockmannin kulmassa?
    "Mies ruusu hampaissa 😁🌹"

    Äänestä

  • Elämme älylaitteiden aikaa. Sun vohvelirautas voi hyvinkin hoidella sun parisuhdeasiat.

    Äänestä

Oli kerrassaankin aika hauska joku ruokajuttu, kun ilmeisesti vahingossa pikkeloinnista tuli pikselointi... uusi synonyymi ruoan valmistukseen.. pikselointi, vektorointi on jo vaatimanpi laji..

Äänestä

Sinkkuja tässä on oltu vuosien ajan. Ulkona liikkuessa kattelen kyllä niitä vanhempia charmikkaita. Tänään näin kaksi. Kyllä vielä vanhempanakin voi rakastua. Lenkkeily piristää.

Äänestä
  • Vanhat charmikkaat ihmiset koreilevat vaatteillaan.
    Charmi lähtee viimeistään suihkussa.

    Äänestä

Pelotti niin prkleesti hammaslääkärin odotustiloissa, niin rupesin!

Äänestä

Yksin kökin tässä kopissa. Aamulla moikkasin pomolle, jotta se näkis mun tulleen töihin.
Jos mä en puhu tai kirjoita mitään, koko verbaliikka menee sleep-tilaan.

Äänestä

Pitää perustaa tili Tinderiin. Onko siellä ikäihmisiä ollenkaan? Saako tykkäämisiä, jos on kuvassa kaikki vaatteet päällä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olette alkaneet harrastaa sinkut palstailua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu