Moni olisi ikionnellinen, jos saisi lähihoitajan palkkaa eli rapiat 2000/kk. 1500-1600 saa kuitenkin riittää monessa työssä. Mitenkäs sillä sitten pärjää? Syömättäkään ei jaksa raskaita töitä tehdä.
Vain hyvätuloisten palkoista jauhetaan
8
184
Vastaukset
- Anonyymi
Itse saan 2480€/kk brutto, ja netto on 1984€/kk. Itse en koe olevani hyvä tuloinen vaan ok tuloinen
- Anonyymi
Miten tuo on mahdollista?
Siis onko veroprosentti noilla tuloilla todellakin luokkaa reilu 10%?
Itse saan 4000 brutosta 2400 käteen....veroprossa siis reilu 30% ja muut pakolliset maksut vajaa 10%
- Anonyymi
Kannattaa käydä kouluja.
- Anonyymi
Niin, silloin tienaa 1900 netto, kun eroaa kirkosta.
- Anonyymi
ytk on ratkaisu,ja kaikille maksetaan tasapuolisesti 1200e/kk
- Anonyymi
Jätit hyvät lisätpois. Lähihoitaja saa viikonlopputöitä viikon palkan. Heillä ainoastaan HELVETINHUONOTYÖYMPÄRISTÖ.
- Anonyymi
Moni saa vielä vähemmän kuin sen 1500-1600 euroa/kk. Sillä ei pidetä autoa, sillä ei matkustella lähimpään isompaan kaupunkiin.
Harkitaan tarkkaan, milloin on varaa ostaa esim talvikengät. Kyllä sillä juuri ja juuri tulee toimeen, kun ei mistään haaveile mikä maksaa.
On vuosia, kun kävin missään. Silloin oli kaverina toinen ihminen jakamassa kuluja, ja niin omatoimireissu kuin vain suinkin.
Kuluneena kesänä huomasin ajoissa, etten voi missään matkustaa. Hintojen nousu pitää kyllä pienipalkkaisten rahoista hyvän huolen.
Ilman pientä asumistukea ei pärjää. - Anonyymi
Todella outo aloitus? Jos saa 1500-1600€/kk niin ei pysty syömään kun rahat ei riitä ja ei pärjää elämässään ollenkaan???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.905479Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.553637Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j612995Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin462201Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.611976Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2961866- 471616
- 961511
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441397Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.91363