Nyt vain riitti

Anonyymi

Ollaan niin umpikujassa, ja kun ei tilaisuutta tule, niin ei tule. Otan etäisyyttä nyt mies. Lähdetkin aina niin vauhdilla päivän päätteeksi, ja perässäsi en ala juosta. Viis minsaakin olis riittänyt tän solmun avaamiseen ja keräsin rohkeutta tulla jutulle. Ei mee lukkarit yksiin mut ei se mitään. Vaihdan työpaikkaa, että pysyn järjissäni tän vuoden kituuttamisen jälkeen. Toivon sulle kaikkea hyvää ja kiitän, että ainakin rima on siellä missä pitääkin jälkeesi.

8

969

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa.

    • Anonyymi

      Kuulemma nykyään nainenkin voi tehdä aloitteen. Lienee joillekin itsetuntokysymys...

      • Anonyymi

        Vois tottakai. Heti kun olisimme kahden edes muutaman minuutin niin tekisinkin. Somessa en pysty vaikka facekavereita olemme, haluaisin suoraan sanoa tän asian. Ja kyllä, merkit on ilmassa olleet pitkään molemminpuolin, mut kutrn tokaisin, ei mee lukkarit yksiin että törmättäis kaksin ja voisin asian lyhyesti avata kasvotusten. Siks luovutan, vuosi on ollut pitkä aika. Oon käynyt treffeillä, mut en vaan pysty ketään alkaa tapaileen, kun kaipaan tätä yhtä koko ajan.


    • Anonyymi

      Kyllä asia kannattaisi selvittää, heti kun mahdollista. Juttelemaan vaan.

    • Anonyymi

      -sivusta
      Tosiaankin kannattaisi puhua asiat selviksi, ettei käy kuten minulla/meillä!
      Melkein kahden vuoden flirtti/välttely/ ihastuminen/välttely/ikävöinti/välttely... tähän lisäksi vielä etätyöt ja muut esteet!
      Mitään ei ole kertaakaan kunnolla puhuttu, pelkkää flirttiä tai kyräilyä puolin ja toisin, kunnes nyt : ei oikeastaan mitään.
      Hirveän paha mieli ja tyhjä olo kaikesta.
      Tänäänkin itkin koko matkan töistä kotiin💔 olisi kyllä kannattanut rauhoittua asioista puhumaan jossain vaiheessa, mutta olin niin hullaantunut hänestä ettei jotenkin vaan silloin pystynyt. RAKASTAN.

      • Anonyymi

        Saat itkee jatkossa myös. En huoli sinua mistään hinnasta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Saat itkee jatkossa myös. En huoli sinua mistään hinnasta

        Hinnasta? En minä sentään kaupattavana ole, huorat on erikseen


      • Anonyymi

        Kannattaa puhua asiat selviksi. Vain niin voi päästä eteenpäin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      37
      8488
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      143
      4893
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      77
      4713
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3752
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      80
      3388
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      46
      3281
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2804
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      32
      2651
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      31
      2517
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      88
      2503
    Aihe