Muutatko Kemin sisällä vai muutatko minne?
Se on kiinostavaa ettei erityisen paljon ole monissakaan kohteissa korkeat hintatoiveet toteutuneet enää, sellainen hetken innostus saada hyvä hinta huoneistoista/omakotitaloista/rivitalo asunnoista on ilmeisesti katoamassa?
Nyt näyttää enemmäkin olevan kuin "eloon jäämistaistelu", myyyyytävää riittää, ostajat harvenee kun ihmiset voi pian jälleen matkustaa ulkomaille jossa haaveilla tai ostaa asunto?
Mihin kemiläiset muuttaa kun myyvät asuntonsa/talonsa?
12
632
Vastaukset
- Anonyymi
Sopiva hintataso on ostajankin etu.
- Anonyymi
Kemiinhän. Rakennetaan kokoajan uusia asuntoja. Nytkin on tulossa tosi hieno kerrostalo hahtisaaren satama altaan viereen.
- Anonyymi
On sitä ennenki eripuolille Suomea rakennettu uusia huoneistoja, jopa omakotitaloja. Sitten huomattu niihin kaikkiin ei ole löytynyt maksukykyisiä asukkaita, eipä hätää niihinki voi ehkä sijoittaa niitä ulkomailta tulevia?
- Anonyymi
Kemissä on hintataso kohdillaan,jos on tarvis niin kaupantekoon vaan.
- Anonyymi
Hallitus on nyt siirtänyt työllisyystoimia jo viisi kertaa. Että itse pitää vaan yrittää, apuja ei ole tulossa. Minne muuttaa? Närpiöön tomaattiviljelmille. Lentotomaattiton ja soijaton Suomi.
- Anonyymi
Muuttaisin keskustaan, mutta etenkin uusiokohteiden hinnat ovat tosi korkeita. Vanhalla omakotitalolla ei saa sellaisesta edes autotallia.
- Anonyymi
Etelä-Suomeen, eli Oulun pieniin ympäryskuntiin.
- Anonyymi
Simo on paras paikka asua.
- Anonyymi
Kun jhmiset myyvät asuntonsa he muuttavat toiseen asuntoon,yleensä.
- Anonyymi
Aina voi muuttaa täiköntorille!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1293178Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612815Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352212Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032118Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301988Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441961Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101232Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville121005Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67994Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77910