Mikä tuo lapsettomat takaisin yhteen?

Anonyymi

Eroartikkeleissa kerrotaan usein parista, joka on ollut 15 vuotta yhdessä ja lapsia on neljä, ja siinä lapsia kodista toiseen kuskatessa sitten tulee joskus jäätyä pidempään teekupposelle JA KAPPAS KEPPANA, Rrrrakkaus taas roihuaa!

Onko meillä lyhyemmän suhteen omaavilla lapsettomilla muuta kuin iltarukous voimanamme? Emme kumpikaan ole someihmisiä, emmekä asu samassa kaupungissa, ei toinen näe huikaisevan upeaa elämääni, johon keskityn eromme jälkeen.

Minulla on niin ikävä toista, että sydän on tuhannella mutkalla. Yritin liian aikaisin jankata toista takaisin, ei halunnut. Ero oli äkkijyrkkä, eskaloitunut tilanne molemminpuolin, mutta meillä oli NIIN kaikki elementit kohdillaan! Erosta on nyt 2 kk, ja joka ilta tuijotan kattoon miettin miten saisin hänet takaisin. Arki pöyrii kuten ennenkin, on töitä ja kehitin syysharrastuksen, ja sovin menoja, ja SATTTUUUUU. JESTAS. OTaotaotaotaotaotaotamuttakas. Luota meihin. Usko meihin. AAAAaaaaargh.

Välillä laitellaan viestiä, tai soitellaan. Se pieni toivo kipinä. Että heräisikö se hänen uskallus vielä. Voi kulta. Heräisitkö?

4

849

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vähän samallainen tarina mutten usko palaavani enää yhteen. Toinen paljastui niin kylmäksi lopulta ja rakastuin lämpimään puoleen.

      M 40

      • Anonyymi

        Meillä arjen stressi väänsi kumpaakin, ja mies etääntyi. En silloin siitä huolestunut, ajattelin että hän siitä kesällä toipuu. Noh, tilanne eskaloitui toiseen suuntaan. Kunpa tietäisin miten tukea häntä...


    • Anonyymi

      Olen 90% varma, että jos pääsisin livenä hänen kanssaan juttelemaan, keksisimme jotain rajoja, ajatuksia, joiden avulla pääsisimme jatkamaan uudestaan.

    • Anonyymi

      Pohdin, etenkin iltaisin, että annanko hänelle vaan aikaa, ehkä hän itsekseen mietittyään haluaisi vielä yrittää. Kauanko? Mitä jos Toinen puoli miettiikin, jos hän vaan kaipaisi sitä yhtä viestiä, soittoa minulta, jossa kysyisin, että nähdäänkö, tai suoraan, että yritetäänkö vielä? Jos jos jos jos.

      Tilaisinko pienen kuvakirjan muistoistamme. hänelle. vahvistamaan niitä hyviä muistoja, tuoda ne esiin. Missä välissä sen hänelle saisin. Postitan? Ilmestynkö vain joku viikonloppu kylään? Pitääkö kysyä lupa? Jos hän pelkää liikaa että se sattuu, ja kieltäytyy siksi, joten ilmaantuminen olisi paras. Olettaen ettei hänellä ole juku muu siellä kylässä.... uusi nainen, tai tyyliin äiti..

      Pää tässä lahoaa, kuten näette. Ikäväikäväikäväikävä. Tuu takas, rakas.

      Aloittaja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2154
    2. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      863
    3. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      843
    4. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      68
      834
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      112
      785
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      44
      756
    7. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      732
    8. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      729
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      693
    10. Salaisuus rakas.

      Mun täytyy kertoa sulle nyt salaisuus rakas. Sä olet todella hyvä sun työssä. Pus!
      Ikävä
      47
      670
    Aihe