huvittavia juttuja

Täältä palstalta kyllä huomaa miten asiat on elämässä akat valittavat kun valitsivat tunteiden vallassa ukon eikä sen perusteella miten sen kanssa tulee toimeen ja ukot taas valittavat kun tuli epätoivoisuudessa otettua eka nainen joka kiinnoistui siittä.
1508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Monissa kulttuureissa vanhemmat valitsevat lastensa puolisot. Ehkäpä se olisi länsimaissakin parempi.

Järjettömät äkkirakastumiset eivät ainakaan johtaisi muuhun kuin salarakasteluun. Sitähän ihmiset tekevät muutenkin alinomaa ja vähän väliä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


läskiukko kirjoitti:

Täältä palstalta kyllä huomaa miten asiat on elämässä akat valittavat kun valitsivat tunteiden vallassa ukon eikä sen perusteella miten sen kanssa tulee toimeen ja ukot taas valittavat kun tuli epätoivoisuudessa otettua eka nainen joka kiinnoistui siittä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu