Että olet tavannut kumppanisi baarissa?
Voiko olla niin
15
79
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tosiaankaan. Vain astraalitasolla tai ninjana kadulla ja siinä se ongelma onkin.
- Anonyymi
Melko pieni todennäköisyys, että kumppani löytyisi baarista.
- Anonyymi
hah hah ja mitähän teet sillä tiedolla täällä..
- Anonyymi
No juurikin niin on aikoinaan päässyt käymään!
- Anonyymi
En ikinä.
En ainakaan seuraavaa kun en juo enää enkä käy baareissa 😂
- Anonyymi
Juu, on niin käynyt, mutta ollaan kyllä jo erottu.
- Anonyymi
Joo, melkein jokaisen.
Niinkin on kerran käynyt, itse asiassa Apulannan keikalla Tavastialla.
Pidempien suhteitteni kumppani löytynyt kaveripiiristä, töistä, baarista, somesta
Mistähän seuraavaksi, jos löytyy ollenkaan.Voihan se hyvinkin olla, jos toinen ei sisäistä nimeä ihan ilman tavuttamista. Tyypillistä baarissa...
Se on Ir-me-li. Irmeli.... tajuatko? 😂Ei oo löytyny baarista, eikä muutenkaan. Mutta jos löytyis baarista, niin ei meillä ois mitään yhteistä. En oo käyny ees baarissa, paitsi laivalla, kun ei keskellä merta oikein muutakaan tekemistä oo.
Khyllä, pari kumppania "löysin" baarista ja seurustelua niistä syntyi. Mutta tästä on jo kyllä aikaa..
- Anonyymi
Jaa, sanotaanko kauniisti että baarissa mä en aikoinaan ollu koskaan parhaimmillani, oli tapana ottaa kaatokännit, ei kovin puoleensavetävää.
Ihan ekana ajattelin et tietysti, siellähän ihmisiin tutustuu.
Mut sit aloinkin miettimään, että vaikka seuraahan baareista onkin löytynyt, niin en kyllä koskaan ole mitään seurustelusuhdetta aloittanut baarissa tutustumani kanssa.
Humalassa kyllä olen tutustunut; festareilla, kotibileissä, ihan vaan kaupungilla sekoilemala jne.
Ei se baarissakaan mahdotonta siis olisi..- Anonyymi
On se niin v 2006 tapasin vaimoni baarin terassilla. Siitä lähtien loppui mun baareilut enkä ole baariin eksynyt sen jälkeen kun pari kertaa kesässä ollaan oltu terassilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574940Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813606SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352597SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962139Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282046Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632033Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet201495Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051390