Että seurustelisin ikäiseni kanssa.
Jotenkin minusta tuntuu vastenmieliseltä
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Saman ikäinen narisee kuin lankku.
- Anonyymi
Jokainen sinun ikäinenkö?
Tarkoittaa sitten sitä, että sinäkin nariset…. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokainen sinun ikäinenkö?
Tarkoittaa sitten sitä, että sinäkin nariset….Oletko kade?
Minä tykkään ☺️
- Anonyymi
Minusta tuntuu luonnolliselta että suunnilleen kaksi samanikäistä on yhdessä.
- Anonyymi
Se on sun ongelma.
- Anonyymi
Oletkin kehittymätön.
- Anonyymi
Yleisesti ottaen näin, mut poikkeuksiakin on, onneksi. Mut itsellä kans mielikuva syntynyt naisista, joilla kumppanit vaihtuu todella tiheään 20-40- ikäisinä, kunnes asettuvat paikoilleen, kun joku kokematon tai yhtä kokenut mies haluaa vakiintua tällaisen kanssa? Periaatteita hyvä olla.
Tällaisessa suhteessa odotettavissa riitoja, kun arki koittaa? Liittyvät yleensä menneisyyteen jollain tapaa, luottamusta voi olla vaikea synnyttää, jos syntyneet mielikuvat toisesta vähemmän mieleisiä. Uhriutumisella voi päästä pitkälle, kun kohtaa sääliä tuntevan ihmisen, mut pelin paljastuessa sekin mahdollisuus voi mennä?
Ymmärryksen puute korostuu itsekkyyden myötä. Toiset saa enemmän anteeksi kuin toiset? Pelin henki voi olla sitten pelisäännöt, mut uskon et miehillä on vaikeampi sulattaa naisia, joilla partnereita ollut useita, poikkeuksia toki on miehissäkin, jotka ajattelevat asioita vain hyöty mielessä? Pelaavat omaa peliään. - Anonyymi
Huomaa, vastenmielisyys on sinussa, oman pääsi sisällä. Ei ikäisessä seurustelukumppanissa.
- Anonyymi
En mä seurustele vielä.
- Anonyymi
Tjaah, no mikäs siinä nyt niin ilettää?
Yhtä riippunutta lihaa.
🧞♂️- Anonyymi
Ihanan mielikuvan... *lähestyn mökkiä ja siinä kuistilla koukusta riippuu kuivuva klöntti. ;D - cu-
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihanan mielikuvan... *lähestyn mökkiä ja siinä kuistilla koukusta riippuu kuivuva klöntti. ;D - cu-
Ilmakuivattuna. :'D
🧞♂️ - Anonyymi
Jos olisi yhtä liikunnallinen ja terveet elämäntavat omaava, silloin ei ongelmaa, mutku harvemmin on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos olisi yhtä liikunnallinen ja terveet elämäntavat omaava, silloin ei ongelmaa, mutku harvemmin on?
Opeta tavoille.
🧞♂️
- Anonyymi
Et siis hyväksy itseäsi itsesi iässä. Psykoterapeutille työsarkaa. 😂
- Anonyymi
Teepä niin, että hyväksyt itsesi itsesi ikäisenä.
- Sheena - Anonyymi
No seurustele äitis/isäs ikäisen kanssa.
W. - Anonyymi
Minulle kelpaa vain itseäni kokeneemmat naiset. Naisen pitää tietää mitä tekee sängyssä. Kokemuksen tuoma itsevarmuus on turn-on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3096682Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss653719- 2033066
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242737- 741912
- 1461652
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2041630Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201518Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1631511- 891398