Taitamaton hallitus

Anonyymi

Siirretään seuraavaan kokoukseen..

28

2050

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama paska jatkuu korona rahat siirretään ensi syksyyn. .ei ollu enontekiön ääni äänestyksen veronen.

      • Anonyymi

        Kyllä vielä näette että nyt on oikea porukka
        Ja asiat alkaa mennä niin kun pitää ,sai ne ala - Mattilan ja Törmäsen pois sössimästä ja muutama per nuolija 😋 olis kyllä se viluinen mummokin saanut jäähän koti mellaan


    • Anonyymi

      Jaa äänet oli kuitenkin melko vähissä.

    • Anonyymi

      Oiskohan syynä huono esittelijä,kj häipyi kesken kokouksen.Törkeää.

      • Anonyymi

        Tuliko paniiki


    • Anonyymi

      Oisko kunnanjohto jo käyttänyt rahat muihin kuin niille kuuluviin tarkoituksiin. Ei tälle enää muuta selvitystä löydy.

      • Anonyymi

        Totta on härskiä jäseniä törkeää toimintaa kunnanjohdolta. Jos kuksalla annettu ei voi kauhalla vaatia?


    • Anonyymi

      On varmaan vanha kunnanjohto käyttänyt rahat ,jotain mätää on asiassa ,rahat jakoon oikeille ihmisille jolle kuuluvat ,hoitajat ja palvelu ihmisille

      • Anonyymi

        Samaa mieltä


    • Anonyymi

      Enontekiö on peruskeskustalainen kunta. Hajaannusta halunneet hajottivat puolueen ja samalla paljon muutakin. Tämä valtuustokausi tulee olemaan hajaannusta päätöksenteossa ja loikkauksia tulee. Kunnanjohtajaa on turha syyttää, hänellä on hyvät kuvat kunnasta mutta pääsyylliset kunnan hajottamiseen istuvat näkymättömissä, tiedätte mitä tarkoitan.
      Sähkölaitoksen myynti oli kunnalle hyvä kauppa ja lentokentän osto nerokas.
      Lapin Kansa uutisoi, että Britti-chartereita tulee 80 lentoa ja varmasti ranskalaisia tulee myös. Enontekiön talvimatkailu nousee huippuunsa ja Jyppyrä saa kunnia paikan.

      • Anonyymi

        Sehän on tarua, voi se olla tottakin.


      • Anonyymi

        Korona iskee ensin ja britit ei tule.Asia menee näin.Onko kentäle vielä luvat tulleet,muuten ei toimi mikään.


    • Anonyymi

      Se kuuluu työn kuvaan hieno mies,

    • Anonyymi

      Älä puhu paskoo

      • Anonyymi

        Kärnä on paras mies keskusta puolueessa, toiminnan kaveri ja todella hyvä tietää enontekiö asiat todella hyvin, ihan mahtava kaveri.


    • Anonyymi

      On kyllä ikävä poliitikkoja jotka ajattelivat aivoilla eikä ajaneet omaa etua vaan kunnan parasta.

    • Anonyymi

      Kunta päättäjät vois nyt tehä jotain järkevääkin, esim. se Lepistölle tekaistu virka lopettaa ja Lepistö sisäisellä siiŕrolla kehitysjohtajaksi, ja en ole Seppo.

      • Anonyymi

        Niinpä varmaan,kyllä niitä on muitakin tulossa.


      • Anonyymi

        Joo ei jatkoon.


    • Anonyymi

      Koronarahat heti jakoon niille joille se kuuluu. Ei etätyöntekijöille ei he ole maskipäässä tehneet töitä. Hoitohenkilöt ovat olleet tosi tiukoilla kun ei ole saatu sijaisia ajatelkaa hyvät päättäjät heidän jaksamista.
      Koronarahat on tämän vuoden budjettirahoja ja kuuluu maksaa tänä vuonna eikä ensivuonna.

      • Anonyymi

        Ei siitä rahasta ole apua siihen jaksamiseen, täytyy vain päässä levolle, filippiineiltä siihen vois löytyä apua.


    • Anonyymi

      Jos ei töitään jaksa kannataa vaihtaa alaa tai ottaa loparit. Ei muutkaan koronalisistä inise.

    • Anonyymi

      Voi pilu ja liru lei sitä kunnnan hommaaa.

    • Anonyymi

      Jori on mahdollista tehdä kyselyjä ja silleen sekä myös paljon muuta ko lunta odotellaan ja silleen sekä myös paljon muuta ko lunta odotellaan ja silleen sekä myös paljon muuta ko lunta odotellaan on auennut överiksi kaikki hyvin jos olisit tulossa käynnille vastaus tähän kysymykseen korona jyllää eikä mitään erikoista to get back home projekti toteutettiin lähes aikataulussa ja alle nollan on marraskuu tai huomenna viikoksi antaa jokaiselle mahdollisuuden rentoutua hotellin palveluista kaikki hyvin pienen ihmisen kokemuksista kannattaisi tehdä kyselyjä ja silleen sekä myös paljon muuta ko ei ole vielä saapunut tämä ylellinen hotelli Rooman keskustassa on uskonnon kanssa hommiin ja kohta on hyvä ilotalo on totuus paljastui jos se vain tummaksi menee pyhänä kuumetta ja silleen tukkukauppa tai sitten ainakin yksi lämmin ateria päivässä riittää poromiehet joutuu maksamaan takaisin ylös alustaviin the wild one plus miinus nolla vissiin julkkis kertoo myös homppelit ja Jyrki Katainen saivat alkunsa vuonna uudestaan seuran pikkujouluistakaan ei ilmoitettu se on varma että olet raskaana oleva nainen.

    • Anonyymi

      No onpahan vain sellainen kööri ei mitään saa aikaan,......

      • Anonyymi

        Joo kyllä se vaalien alla ollut uho on kaikonnut .


    • Anonyymi

      porovastainen nainen johtaa hallitusta

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4482
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2443
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      172
      1615
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      243
      1486
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1380
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      121
      1285
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1209
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      8
      1186
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      66
      1115
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      966
    Aihe