Onkohan kukaan koskaan päässyt poliisia pakoon takaa-ajossa?
Siinä säästyisi kummasti pakoonyrittäjän ja poliisin aikaa ja muutenkin turhaa stressiä jäis pois. Samalla se rangaistuskin jäisi pienemmäksi.
Vaan kukapa sitä vastauksen tietää?
Poliisia pakoon
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
En usko että on päässyt. Minä hävisin juoksukilpailunkin nuorena miehenä ja kalliiksi tuli.
- Anonyymi
monen monta kertaa nuorena poikana mopolla.
- Anonyymi
Ennen meininki oli hurjempaa, Espoossa tulloin mopoilia yritti karkuun. Poliisi yritti osua rankaaseen, osuiki selkään. Mitähän mopoilijalle mahtaa nykyisin kuulua:"Onkohan selkä vielä kipeä?"
Olisi aika hyvä, jos nykyäänki ampuisivat sellaisia sarjoja ettei pahimmillaa alelua jatku satoja kilometrejä.
Menetin todella, todella hyvän ammatti ihmisen kun eräällä seudulla mootoritiellä tuli vastaan auto joka törmäsi rajulla nopeudella nokikkain hänen autoon. Myöhemmin kuuli takaa ajon kestäneen niinki pitkään, että samainen auto oli jo törmäillyt sillä tieosuudella kahteen autoon vai oliko kolmeen. Siinäki "ehkä" olisi poliisin räjähdeammus ohjaamoon pelastanut ihmisen/ihmisiä ennen aikaiselta eläkkeeltä. Kun maailmalla tilanteet rajuuntuvat, pitäisi kunnon teurastuspysäytys sallia poliisille tilanteissa joissa on todennäköistä ihmisten terveys on vaarassa.
Mitä näyttävämpiä raahauksia näkyisi mediassa pysäytetyissä poliisioperaatioissa, vaikuttaisi monen luonteeltaan pakenevan ihmisen kohdalla uusiin hänen itsensä kannalta järkevämpiin valintoihin?
- Anonyymi
Nuorna tuli ajettua karkuun kevarilla. Kevarilla pääsee sinne minne autolla ei. Mopolla en päässyt karkuun vaan sain sakot.
- Anonyymi
Kohta pääsee poliisia karkuun, koska määrärahat eivät enää riitä takaa-ajoon!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kohta pääsee poliisia karkuun, koska määrärahat eivät enää riitä takaa-ajoon!
Enää ei tarvi ajaa karkuun, koska poliiseja ei ole ja vaikka jossain olisikin, perseet on liimattu portterin penkkiin kiinni. Poliisit ovat laiskistuneet 30 vuodessa 100 %. Vapaat nopeudet ovat palanneet. Peltipoliisi-pöntöt ovat tyhjillään ja vaikka jossain kamera olisikin, tietojärjestelmät on paskana.
- Anonyymi
Karkuun on päästy, ei ole edes kummoinen temppu
- Anonyymi
Polliiseille pittää olla ystävällinen niin ne ei välitä jos teet jonku rikoksen.
- Anonyymi
En yrittänytkään pakoon, antauduin heti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persu jakoi tekoälyn tekemiä deepfakekuvia mustamaalatakseen SPR:ää
Ei näe asiassa ongelmaa https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/224e6737-010d-42ce-9ac0-cd08a8309f062851981- 1161965
Onko tämä yksipuolista?
Haluaisin laittaa sulle viestiä, kysyä kuulumisia. Haluaisin tietää miten voit, onko kaikki hyvin. Kaipaan sua, en tiedä681447- 1541430
Amnesty nillittää rajojen sulusta
Amnesty väittää, että missään ei ole näytetty toteen sitä, että noista itärajalta tulleista turvapaikanhakijoista olisi2081357Martina Aitolehti poseeraa rakkaansa kanssa - Somessa kuitti:"Oletko lainannut Haaviston Antoniota?"
Hmmm, onhan noissa miehissä yhdennäköisyyttä täytyy myöntää… Vai mitä mieltä sinä olet? Lue lisää ja katso kuvat: http68925Sinulle On Postia
Niin elikkäs kuten otsikko sanoo jollekin olisi postia. Pelokkaana mietin tuleeko vastausta laisinkaan. Ja jos tulee39707Ulkomaillakin jo irvaillaan ja naureskellaan Saksalaislehti retostelee Sanna Marinin bikinikuvalla p
Saksalaislehti retostelee Sanna Marinin bikinikuvalla peppuvitsein Saksalaislehti Bild uutisoi Sanna Marinin bikinikuvas92692- 63686
Miksi itsenäisyyspäivää vietetään...
...kun itsenäisyys menetettiin 4.4.2023 kun meidät liitettiin NATOon? Päätäntävaltamme siittettiin UsaNatolle tuona suru276666