Onkohan kukaan koskaan päässyt poliisia pakoon takaa-ajossa?
Siinä säästyisi kummasti pakoonyrittäjän ja poliisin aikaa ja muutenkin turhaa stressiä jäis pois. Samalla se rangaistuskin jäisi pienemmäksi.
Vaan kukapa sitä vastauksen tietää?
Poliisia pakoon
9
223
Vastaukset
- Anonyymi
En usko että on päässyt. Minä hävisin juoksukilpailunkin nuorena miehenä ja kalliiksi tuli.
- Anonyymi
monen monta kertaa nuorena poikana mopolla.
- Anonyymi
Ennen meininki oli hurjempaa, Espoossa tulloin mopoilia yritti karkuun. Poliisi yritti osua rankaaseen, osuiki selkään. Mitähän mopoilijalle mahtaa nykyisin kuulua:"Onkohan selkä vielä kipeä?"
Olisi aika hyvä, jos nykyäänki ampuisivat sellaisia sarjoja ettei pahimmillaa alelua jatku satoja kilometrejä.
Menetin todella, todella hyvän ammatti ihmisen kun eräällä seudulla mootoritiellä tuli vastaan auto joka törmäsi rajulla nopeudella nokikkain hänen autoon. Myöhemmin kuuli takaa ajon kestäneen niinki pitkään, että samainen auto oli jo törmäillyt sillä tieosuudella kahteen autoon vai oliko kolmeen. Siinäki "ehkä" olisi poliisin räjähdeammus ohjaamoon pelastanut ihmisen/ihmisiä ennen aikaiselta eläkkeeltä. Kun maailmalla tilanteet rajuuntuvat, pitäisi kunnon teurastuspysäytys sallia poliisille tilanteissa joissa on todennäköistä ihmisten terveys on vaarassa.
Mitä näyttävämpiä raahauksia näkyisi mediassa pysäytetyissä poliisioperaatioissa, vaikuttaisi monen luonteeltaan pakenevan ihmisen kohdalla uusiin hänen itsensä kannalta järkevämpiin valintoihin?
- Anonyymi
Nuorna tuli ajettua karkuun kevarilla. Kevarilla pääsee sinne minne autolla ei. Mopolla en päässyt karkuun vaan sain sakot.
- Anonyymi
Kohta pääsee poliisia karkuun, koska määrärahat eivät enää riitä takaa-ajoon!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kohta pääsee poliisia karkuun, koska määrärahat eivät enää riitä takaa-ajoon!
Enää ei tarvi ajaa karkuun, koska poliiseja ei ole ja vaikka jossain olisikin, perseet on liimattu portterin penkkiin kiinni. Poliisit ovat laiskistuneet 30 vuodessa 100 %. Vapaat nopeudet ovat palanneet. Peltipoliisi-pöntöt ovat tyhjillään ja vaikka jossain kamera olisikin, tietojärjestelmät on paskana.
- Anonyymi
Karkuun on päästy, ei ole edes kummoinen temppu
- Anonyymi
Polliiseille pittää olla ystävällinen niin ne ei välitä jos teet jonku rikoksen.
- Anonyymi
En yrittänytkään pakoon, antauduin heti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1186854Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam474542Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723692Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,272724Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni282431Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221906Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei2001408Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3191224Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona
Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on361021- 88888